×

Polski aktor, Zygmunt Józefczak jest poważnie chory. Pilnie potrzebne są środki na jego leczenie

Zygmunt Józefczak jest aktorem teatralny oraz telewizyjnym. W swoim życiu odegrał wiele wspaniałych ról. Niestety niedawno uległ poważnemu wypadkowi i dziś pilnie potrzebuje pomocy.

Kim jest Zygmunt Józefczak?

źródło: Facebook/Ewa Steinhardt

źródło: Facebook/Ewa Steinhardt

Grał w najwybitniejszych produkcjach Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Współpracował z wieloma znanymi reżyserami jak choćby Andrzejem Wajdą czy Krzysztofem Zanussi. Niedawno widzowie mogli go zobaczyć na szklanym ekranie w roli księdza w filmu Botoks Patryka Vegi. Dużą sławę przyniosły mu filmy o Janie Pawle II. Miał także przyjemność grać w filmie „True Crimes” u boku Jima Carreya.

Poważny wypadek i bardzo kosztowne leczenie

źródło: siepomaga

źródło: siepomaga

Aktor pilnie potrzebuje pomocy. Jakiś czas temu doszło do niefortunnego wypadku, w którym mężczyzn spadł z metalowych schodów i głową uderzył w jeden ze stopni. W wyniku wypadku doszło do poważnego wieloogniskowego urazu czaszkowo-mózgowego. Stan aktora był na tyle poważny, że wymagał trepanacji czaszki w celu usunięcia powstałych krwiaków.

Zygmunt Józefowicz obecnie przebywa krakowskim szpitalu na oddziale neurochirurgii. Dalsze leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowe. Z tego powodu córka aktora zdecydowała się na założenie zbiórki w celu zebrania środków na pomoc ojcu.

Patrząc w jego oczy, widzę iskierki nadziei, że to, co chciałabym mu zapewnić, ma sens. Jednak koszty rehabilitacji, około 30 tysięcy na miesiąc, przekraczają moje możliwości finansowe – wyznała córka Zygmunta Józefczaka.

Pieniądz są potrzebne by aktor mógł powrócić do zdrowia. Jego kariera stoi jednak pod znakiem zapytania. Jeżeli chcielibyście wesprzeć leczenie Zygmunta Józefczaka link do zbiórki możecie znaleźć pod tym adresem.

Źródła: goniec.pl

Może Cię zainteresować