×

10 życiowych life hacków, które mogą mieć zbawienny wpływ na Twoje ciało

Spójrzmy prawdzie w oczy. Zdecydowana większość z nas wie bardzo niewiele na temat własnego zdrowia, ciała, organizmu i jego możliwości, a już z pewnością nie ma na tym świecie nikogo, kto wiedziałaby o człowieku wszystko.

Portal Brightside opublikował w ostatnim czasie listę tzw. life hacków, które pomogą Ci lepiej poznać swój niezwykły organizm, zapanować nad swoim ciałem lub też sprawią, że po prostu poczujesz się lepiej. Niektóre z tych punktów z pewnością będą dla Ciebie niemałym zaskoczeniem!

#1

Podczas podciągania na drążku, spróbuj wyobrazić sobie, że pociągasz łokcie w dół, a nie podciągasz się w górę. To mentalna „sztuczka”, która może sprawić, że Twoje plecy zapracują lepiej podczas tego wszechstronnego ćwiczenia.

#2

Woda powinna być pierwszą rzeczą, która trafia do Twojego przewodu pokarmowego zaraz po przebudzeniu.

#3

Kiedy jest Ci gorąco i chcesz się schłodzić, zlej nadgarstki zimną wodą. Miejsce schłodzenia nie jest bez znaczenia. Zarówno nadgarstki jak i szyja to miejsca, w których wyczuwalne jest puls, ponieważ naczynia krwionośne znajdują się blisko powierzchni skóry.

#4

Masz problem z tym, żeby położyć się na plecach i w ten sposób unosić się na wodzie? Wystarczy, że wygniesz kręgosłup, wypchasz biodra ku niebo, rozłożysz ramiona i zaczniesz wykonywać niewielkie ruchu rękami.

#5

Powstrzymaj się od kichnięcia naciskając obszar znajdujący się tuż nad górną wargą.

#6

Zjadłaś obfity posiłek na niedługo przed położeniem się do łóżka? Ułóż się na lewym boku, aby zapobiec zgadze.

#7

Czujesz, że chce Ci się kichać, ale mimo to coś Cię powstrzymuje i nie możesz sobie odkichnąć? Spójrz na jasne światło, najlepiej słońce. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że kichniesz lada moment.

#8

Jeśli doświadczysz ataku paniki lub po prostu czujesz, że jesteś bardzo niespokojny, a Twoje tętno dosłownie wystrzeliło w górę, przyłóż butelkę z zimną wodą do obszaru mieszczącego się pomiędzy nosem, a kością policzkową i wstrzymaj oddech na 30 sekund. Powinno pomóc.

#9

Chcesz szybko powstrzymać czkawkę? Weź głęboki wdech, przełknij dwukrotnie ślinę, a następnie wypuść powietrze przez nos. Powtórz kilka razy o ile jest taka potrzeba.

#10

Zaciśnięcie kciuka lewej dłoni może pomóc powstrzymać odruch wymiotny.

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować