×

Czy warto chodzić bez bielizny? Korzyści jest naprawdę sporo

Dla zdecydowanej większości z nas, a być może i dla wszystkich, noszenie bielizny jest czymś zupełnie normalnym i oczywistym, a myśl o funkcjonowaniu bez niej może wydawać się co najmniej dziwna. Okazuje się, że gdybyś jednak miał odłożyć bieliznę na bok, możesz w ten sposób uzyskać sporo korzyści!

Co stałoby się w Twoim ciałem, gdybyś przestał nosić bieliznę?

Będziesz mniej podatny na refluks żołądkowy

Ciasna odzież i bielizna może powodować ucisk na żołądek i refluks żołądka, co może skutkować zgagą.  Choć ten problem zdrowotny jest powszechny przede wszystkim wśród dorosłych w wieku 20-30 lat, pozbycie się bielizny może zmniejszyć ryzyko wystąpienia refluksu żołądkowego.

<a href=Wikimedia Commons">

Wikimedia Commons

Unikniesz grzybicy

Candida albicans (bielnik biały) to grzyb z rodzaju drożdżaków, który zasiedla ludzki organizm. Wspomniana bakteria naturalnie występuje we florze bakteryjnej układu moczowo-płciowego i pokarmowego człowieka. Zdarza się jednak, że dochodzi do zakażenia Candida albicans i grzybicy, a ponieważ bawełna zatrzymuje wilgoć i tworzy idealne środowisko do rozwoju bakterii, rezygnacja z noszenia bielizny, a zwłaszcza majtek, może znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia.

<a href=Wikimedia Commons">

Wikimedia Commons

Poczujesz się bardziej komfortowo i zredukujesz możliwość wystąpienia nieprzyjemnego zapachu

Wszyscy wiemy, że pot nie pachnie kwiatkami. Jak już wspomnieliśmy, bielizna zatrzymuje wilgoć, co może mieć wpływ na intensywność nieprzyjemnego zapachu. Brak majtek ograniczy więc zatrzymywanie potu, co znacznie ograniczy nieprzyjemny zapach, a w niektórych przypadkach także i otarcia.

Twoja strefa bikini będzie bezpieczniejsza

Przylegająca bielizna wykonana ze sztucznych materiałów może podrażniać i powodować infekcje w okolicy bikini, a nawet ból. Pozbycie się majtek lub noszenie luźnej bielizny może zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ryzyko wystąpienia podrażnień.

<a href=Wikimedia Commons">

Wikimedia Commons

Okolice intymne będą mniej podatne na nadwrażliwość i alergie

Wiele elementów garderoby (w tym bielizna) zawiera sztuczne tkaniny i chemikalia, które mogą wywołać reakcję alergiczną.Reakcję, która może objawiać się podrażnieniem, pęcherzami, wysypkami czy guzkami.Brak majtek to automatycznie mniej ubrań, które mogą powodować alergie

Co myślisz o stylu życia bez bielizny?Czy próbowałeś tego wcześniej, a jeśli tak, to czy widziałeś jakieś korzyści?

Źródła: brightside.me
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować