×

Zrób przyłbicę w domu w zaledwie jedną minutę. Koszt to jedyne 50 groszy

W dobie panującego koronawirusa liczy się każdy środek ochronny, który mógłby uchronić nas lub innych przed zakażeniem. Tymi, którymi w pierwszej kolejności przechodzą nam na myśl, są przede wszystkim maseczki i rękawiczki. Innym, mniej popularnym środkiem jest przyłbica często stosowana chociażby przez stomatologów. Przyłbica, którą możesz zrobić w domu! To bardzo proste i stanie rozwiązanie może Ci się przydać zwłaszcza, że ceny maseczek diametralnie powędrowały w górę. Jak zrobić przyłbicę krok po kroku?

Zastosowanie przyłbicy

Choć przyłbica nie jest alternatywą dla maseczki, powinna być stosowana wraz z innymi środkami ochrony osobistej.

Pamiętajmy, że przyłbica ma przecież bardzo duży przewiew z różnych stron, więc to jest inny rodzaj osłony. Ona powinna być stosowana wraz z innymi środkami ochrony osobistej. Personel medyczny używa przyłbic wraz z maseczkami medycznymi, głównie jako ochronę oczu i twarzy, a mniej dróg oddechowych. Przyłbice nie mogą być uważane za alternatywę dla osłony ust i nosa maseczką czy też innym elementem ochronnym – powiedział prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali

Przyłbicę w ostatnim czasie można zaobserwować na głowach pracowników sklepów czy piekarni. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że chroni oczy przed przedostaniem się do nich wirusa – przez oczy także można się zarazić. Dodatkowo powstrzymuje nas przed dotykaniem oczu rękoma, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, które mają tendencję do dotykania twarzy. Przyłbice ochronne są wygodniejsze od maseczek jeśli chodzi o oddech. Ich wadą jest natomiast fakt, że często są cięższe i mniej wygodne, ponieważ mogą ograniczać ruchu.

Przyłbica ochronna – funkcje

Dobra przyłbica:

  • jest wielokrotnego użytku
  • ma opaskę na głowę z płynną regulację i miękką pianką
  • ma możliwość regulacji pochylenia szyby
  • ma opaskę w poprzek głowy, która zapewnia stabilność oraz swobodę ruchu
  • zapewnia ochronę na całej szerokości głowy

Zrób przyłbicę w domu

Stomatolog z Białegostoku, Adam Boczoń, opublikował w sieci nagranie, na którym pokazuje, jak zrobić przyłbicę ochronną w domu. co prawda nie jest to przyłbica, która spełniałaby wszystkie powyższe funkcje, ale zawsze coś… Jej niewątpliwą zaletą jest koszt, ponieważ zrobisz ją już za około 50 groszy (ceny przyłbic w sklepach zaczynają się od 20 złotych) i to zaledwie w minutę!

Czego potrzebujesz do zrobienia przyłbicy?

  • folia do bindowania lub sztywna koszulka na dokumenty
  • gumka pasmanteryjna
  • dziurkacz

Jak zrobić przyłbicę w domowym zaciszu?

Odpowiednio nagnij folię i wykonaj otwory za pomocą dziurkacza. Przez otwory przewlecz, a następnie zawiąż gumkę pasmanteryjną. Gotowe! Przyłbicę można dezynfekować szmatką nasączoną płynem do dezynfekcji.

Nagranie instruktażowe możesz obejrzeć poniżej

https://www.facebook.com/sopotblog/videos/525105535078115/?t=0

Źródła: www.poradnikzdrowie.pl, www.poradnikzdrowie.pl
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować