Kategorie NowotworyZdrowie

Znany dziennikarz TVN walczy z nowotworem. „Boję się, że nie przeżyję do wakacji”

Piotr Balicki, bo to właśnie o nim mowa, w lutym na swoich mediach społecznościowych udostępnił post ze smutną informacją. Dziennikarz i prezenter związany głównie ze stacją TVN, poinformował, że choruje na raka skóry – czerniaka. Niestety rokowania nie są zbyt obiecujące.

Niedawno 33-latek udzielił wywiadu, w którym opowiada o swoich zmaganiach z chorobą. Historia zaczęła się dość niewinnie, gdyż Piotra zaczęła po prostu boleć ręka. Za namową kolegi z pracy, Marcina Prokopa, udał się na badania. Wykonano mu rentgen oraz rezonans magnetyczny. U dziennikarza wykryto guza.

źródło: Instagram/pio_bal

Nie wiedzieli, co się dzieje. Przyszedł do mnie młody człowiek i pierwsze co powiedział: ‚Ma pan czerniaka. Nie możemy znaleźć miejsca, nie wiemy, gdzie on jest. Prawdopodobnie jest on ukryty pod skórą. – wspomina Piotr

Niestety rokowania nie są zbyt dobre. Piotr wyznaje, że lekarze dają mu zaledwie 30% szans na wyzdrowienie.

Boję się, że nie przeżyję do wakacji

Prezenter bardzo chciałby wrócić do pracy, jednak obecnie jego stan mu na to nie pozwala.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Balicki (@pio_bal)

Mamy nadzieję, że mimo słabych rokowań Piotrowi uda się wrócić do zdrowia.

Czerniak – rokowania

Czerniak to nowotwór złośliwy skóry. Najczęściej pojawiają się na skórze, ale może wystąpić także w obrębie ust, nosa czy gałki ocznej. Atakuje najczęściej osoby w wieku od 24 do 40 lat. Statystyki wskazują, że ten rodzaj raka skóry diagnozowany jest częściej u kobiet niż u mężczyzn. Bardzo ważne jest jak najszybsze wykrycie czerniaka, gdyż ma tendencje do przerzutów. W Polsce czerniaki są nowotworami o największej dynamice wzrostu zachorowań.

Jeżeli zauważyłeś u siebie niepokojącą zmianę na skórze, powinieneś jak najszybciej udać się do specjalisty.

Źródła: www.poradnikzdrowie.pl