×

Znane osoby, które depresja zabrała do grobu, choć miały wszystko i wyglądały na szczęśliwe

Sława i pieniądze to coś, o czym marzy miliony ludzi na całym świecie. Oni mieli to wszystko, a nawet jeszcze więcej – tak przynajmniej mogło się wydawać. Wyglądali na ludzi spełnionych i uśmiechniętych. Ludzi, którym niczego nie brakowało. W rzeczywistości cierpieli tak bardzo, że postanowili odebrać sobie życie.

Depresja w czołówce najczęściej występujących chorób na świecie

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest w czołówce najczęściej występujących chorób na świecie. Szacuje się, że na dzień dzisiejszy choruje na nią około 350 milionów ludzi na całym świecie. Niestety, będzie ich jeszcze więcej… Według prognoz badaczy do 2030 roku depresja będzie na pierwszym miejscu wśród najczęstszych chorób.

Czym tak naprawdę jest depresja?

Wyobrażenie o depresji wielu ludzi znacznie odbiega od prawdziwego obrazu tej śmiertelnie niebezpiecznej choroby. W rzeczywistości prawdopodobnie około połowy chorych nie ma pojęcia, że cierpi na to jakże groźne zaburzenie. Zaburzenie, które bardzo często zwodzi także samych lekarzy, dlatego też w żaden sposób nie możemy go lekceważyć. W przypadku gdy odczuwamy przewlekły niepokój, przygnębienie czy brak sensu życia należy skonsultować swoje odczucia ze specjalistą, który pomoże nam zażegnać problem i na nowo zacząć cieszyć się życiem.

Gwiazdy, które depresja zabrała na drugi świat

Podczas gdy wielu osób marzy o tym, aby znaleźć się w ich miejscu, oni marzyli o czymś innym, choć na pierwszy rzut oka wyglądali na spełnionych i szczęśliwych, czego najlepszym dowodem są poniższe zdjęcia.

Obraz może zawierać: 12 osób, tekst „OTO JAK WYGLĄDA DEPRESJA EMNUTDLA MINUT ZDROWIA”

Depresja w czasach pandemii

Czas pandemii to dla nasz wszystkich wielka próba. Od nas samych zależy, jak sobie z nią poradzimy. Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej ludzi nie radzi sobie z emocjami i problemami, jakie niesie za sobą COVID-19. Obawa przed zakażeniem, utratą pracy, izolacja, osamotnienie czy obawa o bezpieczeństwo bliskich to tylko niektóre z czynników, które będą przekładać się na nasze zdrowie psychiczne.

Jak radzić sobie z negatywnymi myślami?

Objawów depresji nie można bagatelizować.

Czasem jest taki szum w głowie, natłok myśli, że już nie ogarniamy. Wtedy warto się zatrzymać i zastanowić – co się dzieje w mojej głowie? O czym ja myślę? Co się dzieje dookoła mnie? Czy to jest coś, na co ja mogę mieć wpływ? – mówi Magdalena Świątkowska-Szczęch, psycholog

Ukojenie w niektórych sytuacjach może przynieść słuchanie muzyki harmonicznej, ćwiczenia oddechowe czy medytacja. Świetnie sprawdzi się również aktywność fizyczna, która wyzwala endorfiny i sprawia, że najzwyczajniej w świecie czujemy się lepiej. Należy jednak pamiętać, że tego typu „samopomoc” jest skuteczna, ale tylko do pewnego stopnia.

W sytuacji gdy niepokój, przygnębienie czy tym bardziej brak sensu życia jest stanem przewlekłym, należy skonsultować to ze specjalistą. Taką pomoc uzyskasz pod numerem telefonu 800 70 2222.

„Nic tak nie niszczy człowieka od środka, jak udawanie, że wszystko jest dobrze”

Źródła: www.facebook.com

Może Cię zainteresować