×

9 deformacji i zmian na ciele, które są spowodowane wykonywaniem określonego zawodu

Każda wykonywana przez nas praca jest inna. Jedna wydaje się być łatwa i przyjemna, inna atrakcyjna i pełna wyzwań, a jeszcze inna wyraźnie odbija piętno na całym naszym życiu. Są też takie zawody, które zostawiają po sobie wyraźne ślady. Ślady, które pozostają na długie, długie lata, a nierzadko już do śmierci.

9 deformacji i zmian na ciele, które są spowodowane wykonywaniem określonego zawodu

#1 Zawodnicy sztuk walki

Zapaśnicy, bokserzy, zawodnicy MMA… To zawody, w których nie ciężko o tzw. kalafiora nazywanego także uchem zapaśnika. Deformacja ucha pojawia się w efekcie licznych kontuzji ucha, w którym gromadząca się krew nie jest odprowadzana we właściwy sposób.

<a href=Wikimedia Commons ">

Wikimedia Commons 

#2 Baletnice

Baletnice nie mają łatwego życia. Na wykonywanym, pięknym zresztą zawodzie cierpią przede wszystkim ich stopy. Młotkowate palce, deformacje i różnego rodzaju skaleczenia są wpisane w życie baletnic. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie.

#3 Surferzy

Mało kto wie, ale surfing również zostawia piętno na ciele sportowców. W ich uszach nierzadko tworzy się swego rodzaju narośl, kóra z czasem coraz bardziej blokuje przewody słuchowe.

#4 Skrzypaczki

Skrzypaczki także nie mają łatwego życia. Wielogodzinne występy na scenach nie mogą nie odbić się na ich ciele. Trzymane w okolicach szyi skrzypce potrafią pozostawić specyficzne ślady, które swoim wyglądem przypominają malinki.

#5 Jeździectwo

W takim sposób jeździectwo może wpłynąć na nasz wygląd zewnętrzny? Otóż pozycja, w jakiej zawodowy jeździec jeździ na koniu może mieć wpływ na „odstęp między nogami” (ang. thigh gap).

#6 Kulturysta

Odciski na dłoniach to nieestetyczne zmiany skórne pojawiające w wyniku stałego, silnego ucisku. Niekiedy bywają bolesne i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Odciski pojawiają się nie tylko u kulturystów, ale również u osób regularnie ćwiczących na siłowni i uprawiających sporty siłowe.

#7 Wioślarstwo

Z pewnością nikt nie zazdrości takich dłoni wioślarzom. Ciężkie treningi sprawiają, że na ich dłoniach często pojawią się liczne modzele.

#8 Pianiści

Co na tej liście robią pianiści? Kiedy przyjrzymy się ich palcom okazuje się, że wielu z zawodowych pianistów ma zwiększone „odstępy między palcami”.

fortepian instrument muzyczny klawiatura pianista pianoforte klawiatura muzyczna pianista Celesta pianino elektryczne pianino cyfrowe Pianet technologia spinet Akcesoria muzyczne klawesyn urządzenie elektroniczne organista

#9 Pisarz

Mam małe wgniecenie na palcu serdecznym, na którym spoczywa mój długopis, które powstało w trakcie długich lat pisania ręcznego – pisze artysta o nicku theincendiarycalm

entrepreneur Office Work Business write pen - Credit to ht… | Flickr

Jaki jeszcze zawód dodałbyś do tej listy?

Źródła: joemonster.org

Może Cię zainteresować