Kategorie UrodaWłosy

Dziewczynka przyszła na świat z siwymi włosami. Zmiana uczyniła ją jeszcze bardziej wyjątkową

Choć każde maleństwo, które przychodzi na świat, jest jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe, mała Mayah była dzieckiem szczególnym. Choroba genetyczna dziewczynki sprawiła, że kosmyk włosów na jej głowie od pierwszych chwil życia miał szary kolor. Co ciekawe, jej mama miała identyczną zmianę!

Mayah błyskawicznie podbiła serca internautów. Mimo bardzo młodego wieku, dziś jej profil na Instagramie obserwuje już ponad 23 000 fanów. Postanowiliśmy nieco bardziej przybliżyć Wam historię tej małej ślicznotki.

Instagram

Dziewczynka ma rzadkie zaburzenie rozwojowe zwane piebaldyzmem

Piebaldyzm. Brzmi dziwnie i zagadkowo. W rzeczywistości jest to rzadkie zaburzenie rozwojowe związane z dysfunkcją melanocytów, czyli rodzaju komórek, które są odpowiedzialne za produkcję melaniny w organizmie. Melanina pigmentowa odpowiada z kolei za kolor naszych oczu, włosów i skóry. Typowe objawy to właśnie biały kosmyk włosów nad czołem i plamy o małej zawartości barwnika – melaniny – na skórze czoła, brwi, podbródka, klatki piersiowej, brzucha lub kończyn. Niekiedy stwierdza się także różnobarwność tęczówki. O ile same „plamy” oznaczają niedobór pigmentu, granice plam są hiperpigmentowane tzn. bardzo mocno zabarwione.

Instagram

Jaka matka taka córka…

Talyta, mama Mayah, również żyje z piebaldyzmem. W rzeczywistości widoczne zmiany są głęboko zakorzenione w jej rodzinie. W rzeczywistości dziadek Mayah, ciotka, dwoje kuzynów i matka mają niemal identyczną, widoczną na pierwszy rzut oka zmianę. Teraz przyszedł czas na Mayah.

Instagram

Media ją pokochały

I choć Mayah ma zaledwie 2 latka i nie rozumie potęgi mediów społecznościowych, wschodząca gwiazda rozpoznaje już siebie na Instagramie. Kiedy mama publikuje zdjęcie dziewczynki i pokazuje je swojej córce, 2-latka robi uroczą minkę na myśl, że to ona.

Mayah uwielbia pozować do zdjęć. Jest w tym niesamowita. Dodatkowo uwielbia bawić się lalkami, tańczyć, oglądać bajki czy chodzić na plażę.

Instagram

Gdybyś mogła powiedzieć Mayah jedno zdanie, co by to było?

Źródła: brightside.me, www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com