Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Nawyki powodujące zmarszczki. Prowadzą do szybszego pojawienia się zmarszczek. Robisz je codziennie

Nawyki powodujące zmarszczki? Tak, masz ich bardzo dużo!
Każdy chce jak najdłużej ochronić się od zmarszczek, ale zdarza nam się robić codziennie błędy, które je tylko pogłębiają i przybliżają do kolejnych. Co takiego źle robimy?

Zmarszczki są częścią procesu starzenia się, a ludzie często zaczynają je zauważać, gdy się starzeją. Jednak wiele osób rozwija zmarszczki w znacznie młodszym wieku i jest skłonnych wydać dużo pieniędzy, aby się ich pozbyć.

Zmarszczki – to fałdy w skórze, a m.in. ekspozycja na słońce jest główną przyczyną zmarszczek.

Inne czynniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek, to zanieczyszczenia, nadmierne palenie lub spożywanie alkoholu, odwodnienie, a także niektóre leki i leczenie.

Wiele nawyków i zachowań powodujących zmarszczki może również przyczyniać się do przedwczesnych fałd. Unikanie tych złych nawyków może pomóc utrzymać młodą skórę przez wiele lat.

Oto 5 złych nawyków, które powodują zmarszczki

#1 Śpij na brzuchu i boku

Sen jest bardzo ważny dla zdrowia Twojej skóry. Codziennie od 6 do 7 godzin dobrej jakości snu pomaga wyglądać świeżo i młodo. Jeśli jednak chodzi o zmarszczki, a także jakość snu, należy zwracać uwagę na pozycję podczas snu.

Eksperci od urody informują, że sen na brzuchu lub na boku może powodować zmarszczki. Nieważne jak miękką mamy poduszkę, jendak mamy nacisk na włókna kolagenu w skórze. Z czasem prowadzi to do cienkich linii na brodzie, policzkach i czole.

Aby zapobiec zmarszczkom i zasypianiu, śpij na plecach. Jeśli to możliwe, używaj również satynowej poszewki na poduszkę.

#2 Wyraz twarzy

Wyraz twarzy może przyczyniać się do przedwczesnych objawów starzenia, takich jak zmarszczki i drobne linie. Odtworzenie pewnego wyrazu może niepotrzebnie trenować mięśnie twarzy. Mięśnie z czasem tracą elastyczność, co prowadzi do pojawienia się bardziej widocznych linii na skórze.

Możesz zatem kontrolować mimikę swojej twarzy!

Ponadto unikaj rozciągania skóry podczas nakładania makijażu. Przed snem używaj wysokiej jakości kremu na noc, by pomóc skórze się zregenerować.

#3 Nadmierne spożywanie alkoholu

Alkohol przyspiesza proces starzenia, ponieważ obniża poziom witaminy A w organizmie, silnego przeciwutleniacza, który pomaga w produkcji kolagenu. Nadużywanie alkoholu również powoduje obrzęk naczyń krwionośnych, które prowadzą do żylaków.

Ponadto alkohol działa jak środek moczopędny, co oznacza, że ​​im więcej pijesz, tym bardziej odwadnia się Twoje ciało. Ten brak nawodnienia wpływa również na skórę, przez co jest bardziej podatna na przedwczesne objawy starcze, takie jak zmarszczki i drobne linie.

Aby Twoja skóra była elastyczna, napięta i wyglądała młodo, przestań pić alkohol. W razie potrzeby poszukaj profesjonalnej pomocy.

#4 Palenie

Palenie powoduje raka, choroby serca, bezpłodność, wysokie ciśnienie krwi i inne. Jeśli jednak nadal nie jesteś zmotywowany do rzucenia palenia, to musisz być gotowy na to, że w młodym wieku możesz mieć oznaki starzenia.

Regularne palenie nasila warunki skórne, takie jak łuszczyca i nierówny koloryt skóry. Ponadto palenie zamienia mięśnie wokół ust, co z czasem może powodować głębokie zmarszczki. Nawet jeśli nie palisz, narażenie na bierne palenie może również podrażniać skórę.

#5 Ekspozycja na słońce

Narażenie na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnych oznak starzenia się skóry. Ponadto, zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

Aby uniknąć zmarszczek, nigdy nie zapominaj o kremie z filtrem przeciwsłonecznym. Nawet kilka minut na słońcu może doprowadzić do zniszczenia kolagenu, co przyczynia się do powstawania drobnych linii i zmarszczek.

Źródło: fithacker.ru | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com