×

Małe zmiany na Twojej twarzy, które są ostrzeżeniem o poważnych problemach zdrowotnych

Wszyscy chcemy pozostać zdrowi, ale czasami nie mamy pojęcia, że coś może nam dolegać. Istnieją jednak pewne sygnały, które wysyła nam nasz organizm, a my musimy nauczyć się je interpretować. Warto poświęcić na to trochę uwagi, ponieważ niekiedy te małe rzeczy, które wcześniej ignorowaliśmy, mogą być kluczowe.

Oto małe zmiany na Twojej twarzy, które są ostrzeżeniem o poważnych problemach zdrowotnych:

1. Przerzedzanie się brwi

<a href=jbbardot.com">

jbbardot.com

Spójrz na swoje brwi. Jeśli zauważysz, że są one cieńsze niż kiedyś, możesz cierpieć na niedoczynność tarczycy. Inne objawy, których możesz doświadczać, to uczucie zmęczenia i ospałości, uczucie zimna, czy suchość skóry. Jeśli doświadczasz wszystkich tych objawów, poproś lekarza o wykonanie badania krwi.

2. Nadmierne owłosienie twarzy i trądzik

<a href=saudibeautyblog.com">

saudibeautyblog.com

Podczas gdy odrobina włosków znajdujących się na twarzy lub kilka pryszczy nie stanowi powodu do zmartwień, nad wyraz bujny zarost i atak trądziku to sygnał informujący o zbyt dużej ilości testosteronu w organizmie. Ten wzrost hormonów jest często spowodowany zespołem policystycznych jajników. Może prowadzić do powstawania torbieli na jajnikach i powinien być leczony.

3. Zaczerwienienie na policzkach

<a href=doctorv.ca">

doctorv.ca

Jeśli stwierdzasz, że Twoje policzki i podbródek są ciągle jaskrawoczerwone możesz cierpieć z powodu tocznia. Toczeń jest autoimmunologicznym zaburzeniem, które może także powodować ból, zapalenie stawów i napięcie mięśni.

4. Cienie pod oczami

<a href=bellatory.com">

bellatory.com

Cienie pod oczami są dość powszechnym zjawiskiem, ale jeżeli nie brakuje Ci snu ich obecność może oznaczać kłopoty. Zapalenie skórno-mięśniowe jest chorobą autoimmunologiczną, która może powodować bóle i osłabienie mięśni, utrudniać poruszanie się, a często odkrywa się tę dolegliwość po charakterystycznych cieniach pod oczami.

Może Cię zainteresować