×

8 popularnych ćwiczeń na siłowni, które musimy przestać źle robić

Źle wykonywane ćwiczenia:na siłowni – każdy, kto choć raz się tam wybrał. Niestety, ale jest grupa osób, która niepoprawnie wykonuje ćwiczenia robiąc sobie ogromną krzywdę.

Kształtowanie wymaga dużo poświęcenia, dyscypliny i ciężkiej pracy. Ale czasami małe błędy, które popełniasz nieświadomie podczas ćwiczeń, mogą zrujnować wszystkie Twoje wysiłki, a nawet doprowadzić do poważnych obrażeń.

Ćwiczenie numer #1

To doskonałe ćwiczenie oporowe, które wzmacnia Twoje ciało, w tym mięśnie czworogłowe, ścięgna podkolanowe, pośladki i łydki. Ale możesz zrobić kilka błędów podczas wykonywania tego pozornie prostego ćwiczenia.

Błędy:

 1. Robiąc to ćwiczenie, ludzie często próbują postawić jedną stopę przed drugą w linii prostej i to jest złe. Powinieneś rozstawić stopy nieco poniżej szerokości bioder na każdy skok.
 2. Innym błędem, który często popełniają ludzie, jest to, że podczas skakania wykonują małe kroki. Jeśli Twoje stopy są zbyt blisko siebie, utworzą trójkątny kształt między nogami.
 3. Kolano nie powinno dotykać ziemi. Jest to całkowicie w porządku, jeśli stracisz równowagę, ale jeśli tak robisz za każdym razem, musisz zmienić ten błąd natychmiast. Ta praktyka może nie tylko zaszkodzić kolanom, lecz także obciążyć nogi.

Źle wykonywane ćwiczenia:
Ćwiczenie numer #2

Jeśli chcesz ćwiczyć biceps, ramiona, klatkę piersiową i mięśnie brzucha to ćwiczenie będzie dla Ciebie idealne. Ale robienie ich w niewłaściwy sposób może zrujnować całą ciężką pracę.

Błędy:

 1. Ludzie często wykonują  częściowe powtórzenia, ponieważ nie mają wystarczającej siły w tricepsie, by całkowicie zejść w dół, a następnie powrócić do góry. Nigdy nie powinno się tego robić. Jeśli brakuje Ci siły, wykonaj inne ćwiczenia, aby ją zwiększyć.
 2. Niektórzy ludzie robią to zbyt nisko, co również nie jest zalecane. Jeśli zejdziesz ciałem niżej niż równolegle do podłogi, będziesz zbyt mocno obciążał ramiona.
 3. Wiele osób stara się również  utrzymać górną część ciała w pionie podczas wykonywania tego ćwiczenia. Nawet jeśli próbujesz skoncentrować się na tricepsach, będziesz w tym ćwiczeniu znacznie lepszy, pochylając się przynajmniej lekko do przodu, z klatką piersiową przed biodrami.

Ćwiczenie numer #3

Ćwiczenia na klatkę piersiową doskonale nadają się do budowania siły i są bardzo skuteczne przy rozwijaniu mięśni w tej części. Ale jeśli są źle wykonane, mogą spowodować obrażenia.

Błędy:

 1. Utrzymywanie łokci bardzo blisko siebie jest czymś, co wielu entuzjastów siłowni robi źle. Robiąc to, odsuwasz napięcie od klatki piersiowej.
 2. Innym błędem jest zbyt duże rozchylanie łokci. Gdy Twoje łokcie zostaną rozchylone za daleko, będziesz narażać się na zbędne naciski na ramiona i mankiety rotatora.
 3. Robiąc te prasy, nie powinieneś też zbytnio zakrzywiać pleców  Wystarczy przenieść łopatki do tyłu i zachować naturalną krzywą lędźwiową kręgosłupa – nie więcej, nie mniej.
 4. Pamiętaj też, że ciężar nigdy nie powinien kończyć się bezpośrednio nad lub pod ramionami. Pod koniec ruchu ciężar powinien zawsze być zgodny z ramionami.

Źle wykonywane ćwiczenia:
Ćwiczenie numer #4

To ćwiczenie służy do wzmacniania górnych mięśni ciała, w tym klatki piersiowej, tricepsa i ramion. Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową klatki piersiowej, Twój trening musi uwzględniać to ćwiczenie.

Błędy:

 1. Ludzie często mają tendencję do przenoszenia ramion zbyt daleko w tył, a tym samym zwiększają ryzyko nadmiernego wychylenia i zranienia barku. Obniżając wagę, powinieneś zatrzymać się zgodnie ze swoją klatką piersiową.
 2. Bardzo częstym błędem początkującego jest wykonywanie ćwiczenia z zablokowanymi łokciami. Stwarza to duży nacisk na łokcie, a także zmniejsza napięcie, które powinno być umieszczone na klatce piersiowej.

Ćwiczenie numer #5

Podnoszenie sztangi jest doskonałym ćwiczeniem treningowym, które jest skierowane na różne mięśnie pleców, w zależności od tego, którą z wielu form wybierzesz. To ćwiczenie jest skuteczne zarówno w zwiększaniu siły, jak i zwiększaniu rozmiaru klatki piersiowej.

Błędy:

 1. Bardzo częstym błędem podczas wykonywania tego ćwiczenia jest wygięcie kręgosłupa i zrobienie garba. Zamiast tego powinieneś popchnąć łopatki do tyłu i złożyć kręgosłup, aby zachować naturalną krzywą lędźwiową.
 2. Innym częstym błędem popełnianym przez ludzi jest ciągnięcie sztangi rękami, kiedy zamiast tego powinieneś używać łokci, aby podciągnąć ciężar.

Źle wykonywane ćwiczenia:
Ćwiczenie numer #6

Ćwiczenie tzw. przedłużania kabla perfekcyjnie rozciąga ramiona. To ćwiczenie jest doskonałe, jeśli chcesz wyrzeźbić triceps, ale robienie tego w niewłaściwy sposób może zmarnować dużo wysiłku i może spowodować obrażenia.

Błędy:Często podczas wykonywania tego ćwiczenia ludzie nie blokują łokci na miejscu, w związku z czym angażują się w łaty, co sprawia, że ​​ćwiczenie to jest znacznie mniej skuteczne w przypadku tricepsów.

 1. Błąd, który często widzimy, jest taki, że ludzie trzymają ciało w pozycji pionowej podczas wykonywania tego ćwiczenia. Zamiast tego powinieneś lekko pochylić się do przodu, by uzyskać pełny zakres ruchu.

Ćwiczenie numer #7

To ćwiczenie, jak powszechnie wiadomo, jest złożonym ćwiczeniem, które działa na mięśnie pleców. Jednak jest absolutnie konieczne, aby wykonać go poprawnie, jeśli chcesz czerpać pełne korzyści.

Błędy:

 1. Nadmierne kołysanie do tyłu podczas ciągnięcia pręta w kierunku klatki piersiowej jest najczęstszym błędem popełnianym podczas wykonywania tego ćwiczenia. Ten ruch jest ryzykowny, ponieważ może spowodować kontuzję pleców. 
 2. Unikaj również zbytniego ciągnięcia pręta. Najlepszym sposobem na wykonanie tego ćwiczenia jest doprowadzenie paska pod brodę lub dotykanie górnej części klatki piersiowej.
 3. I pamiętaj, aby nie trzymać łokci zbyt blisko siebie. 

Źle wykonywane ćwiczenia:
Ćwiczenie numer #8

To ćwiczenie to nic innego jak trening siłowy, który stymuluje całą grupę mięśni w ramieniu.

Błędy:

 1. Wiele osób wysuwa łokcie – nie bądź tą osobą. Podczas wykonywania tego ćwiczenia powinieneś trzymać łokcie blisko siebie. Ponieważ trzymając łokcie daleko od siebie, nie celujesz właściwie w tricepsy.
 2. Pamiętaj, że podczas wykonywania tego ćwiczenia nie powinieneś zbytnio zakrzywiać pleców. Musisz ustawić łopatki do tyłu i zachować naturalną krzywą lędźwiową.

Czy właśnie dowiedziałeś się, że robiłeś jakieś ćwiczenia niepoprawnie? Daj znać w komentarzu na Facebooku. Ponadto, jeśli kiedykolwiek popełniłeś błąd, podziel się z nami swoimi doświadczeniami.