10 błędów, które mogą mieć zły wpływ na Twoje zęby. Koniecznie musisz o tym wiedzieć!
Mycie zębów. Wydaje się, że w tym temacie każdy z nas jest ekspertem, w końcu codziennie je szczotkujemy i na pozór jest to banalnie prosta procedura. Zresztą mamy XXI wiek i dostęp do przeróżnych środków i urządzeń, przy pomocy których, nasze uzębienie powinno być w idealnym stanie.
Niestety teoria to jedno, a praktyka to zupełnie coś innego. Już za moment poznasz 10 złych nawyków, które z pewnością nie służą naszym zębom. Zapoznaj się z całą listą najczęstszych błędów i po prostu ich unikaj.
Wpisem podziel się również ze swoimi znajomymi, którzy z pewnością będą Ci wdzięczni za okazaną troskę.
Nieumiejętne dbanie o czystość własnej szczoteczki

Po każdym myciu zębów powinniśmy dokładnie wyczyścić nasze szczoteczki, aby nie zostały na nich żadne resztki osadu, czy jedzenia.
Zbyt mocne i nadmierne szczotkowanie zębów

Ten nawyk może prowadzić do cofania się dziąseł oraz ścierania szkliwa z powierzchni zębów, co z kolei może być przyczyną powstawania ubytków.
Zbyt delikatne mycie zębów

Z drugiej strony, jeśli będziemy szczotkować zęby zbyt delikatnie pozostanie na nich osad.
Mycie zębów trwa zbyt długo

Zbyt częste i długie mycie zębów również może okazać się szkodliwe, dlatego też powinniśmy pamiętać, aby myć zęby 2-3 razy dziennie, nie dłużej niż 2 minuty.
Szczotkowanie zębów po każdym posiłku

Mycie zębów bezpośrednio po posiłku także nie jest dobrą opcją. Należy odczekać min. 30 minut.
Zła technika mycia zębów

Eksperci twierdzą, że zęby powinno szczotkować się pod kątem 45 stopni do linii dziąseł, wykonując najpierw małe okrężne ruchy, a następnie wymiatające od dołu do góry i na odwrót.
Niewłaściwa pasta do zębów

Jeśli zależy nam, aby mieć piękne i białe zęby nie powinniśmy używać wyłącznie past wybielających, które po dłuższym stosowaniu mogą m.in. uszkodzić szkliwo. Zaleca się więc stosowanie past z fluorem.
Przechowywanie szczoteczki w pobliżu toalety

Za każdy razem kiedy spłukujemy wodę w toalecie, powstaje "chmura" w której znajduje się wiele zarazków. Jeśli nasze szczoteczki znajdują się blisko niej, część tych zarazków może na nich osiąść.
Szczoteczka do zębów już od dawna nadaje się do wymiany

Szczoteczkę powinno wymieniać się co 3-4 miesiące.
Czyszczenie jedynie zębów

Podczas mycia zębów nie zapominajmy o języku i wewnętrznej części policzków, które również powinniśmy regularnie myć.