×

Przepisy z medycyny ludowej – lek z zielonych orzechów włoskich na otyłość, tarczycę i hemoroidy

Nigdy nie brałam ich pod uwagę, tymczasem zielone orzechy włoskie działają jak lekarstwa na układ pokarmowy i poprawiają funkcjonowanie tarczycy.

#1 Zielone orzechy włoskie – wartości odżywcze

– źródło jodu
– witaminy C
– zawierają witaminy z grupy B, PP i E
– zawierają kwercetyną
– olejki eteryczne

#2 Zielone orzechy włoskie – leczenie

– poprawiają stan zdrowia
– działają na chorą tarczycę
– pomagają złapać odporność na infekcje
– działają bakteriobójczo
– pomagają w zaburzeniach pokarmowych
– leczą miażdżycę
– poprawiają funkcję mózgu

#3 Zielone orzechy włoskie – zbiór

To zależy od tego, do czego chcemy je wykorzystać. Jednak przyjęło się, że zbieramy je od końca maja do lipca. Pamiętaj, by orzech był miękki, a jeżeli chcesz sprawdzić jego miękkość, możesz wbić dużą igłę w jego owoc. Jeżeli po przebiciu zacznie wyciekać sok, jest to sygnał, że orzechy nadają się do przetworów.

#4 Zielone orzechy włoskie – przepisy

SOK

Umyj i osusz orzechy, a następnie pokrój je w plasterki i włóż do słoików, przesypując je cukrem, którego ilość jest 2 razy tyle co orzechów. Gdy mikstura puści sok, przechowuj w lodówce. 

Sok będzie nadawał się na wzmocnienie organizmu. Zaleca się go także przy niedoczynności tarczycy.

SYROP

Umyj orzechy i osusza, a następnie drobno je pokrój. 40 małych zielonych orzechów zalej 1 litrem dobrej jakości miodu, a słoik odstaw na 40 dni w nasłonecznione miejsce od czasu do czasu wstrząsając.

Syrop ma działanie odtruwające, pomaga w usunięciu toksyn z wątroby, a także sprawdzi się w leczeniu anemii, otyłości i pomoże załagodzić objawy menopauzy.

OLIWA 

Posiekaj 100g orzechów zielonych i zalej je w słoiku 500 ml oliwy z oliwek. Zamknij słój i odstaw na miesiąc w ciepłe miejsce. 

Oliwa sprawdzi się w walce z pasożytami, owrzodzeniami, w zaprzestaniu wypadania włosów, a także złagodzi dokuczliwe hemoroidy. 

LEK NA ŻOŁĄDEK

Zmiel 4 zielone orzechy i zalej je 500 ml gorącego mleka. Podgrzej je we wrzątku około 5 minut, a następnie odstaw na 2 godziny. Lek na żołądek gotowy!

LEK NA BIEGUNKĘ

Zmiel 4 zielone orzechy i wymieszaj ja z około 200 ml miodu. Podczas problemu, możesz dodać lek do herbaty.

Może Cię zainteresować