Kategorie Zdrowie

Polska: Kobieta zarażona koronawirusem urodziła dziecko. Ujawniono wyniki testu

Skala zarażeń koronawirusem rośnie na całym świecie. W Zgierzu kobieta zakażona COVID-19 urodziła dziecko. Maleństwo natychmiast zostało poddane badaniom na obecność wirusa.

Kobieta zarażona koronawirusem urodziła dziecko. Znamy wyniki testu

Poród ten był wielkim przedsięwzięciem dla całej porodówki. Prof. Przemysław Oszukowski ze szpitala wojewódzkiego w Zgierzu potwierdził, że szpital przygotowywał się do niego przez ostatnie dni.

Całe szczęście wyniki testu potwierdziły, ze dziecko nie zostało zarażone wirusem.

Radosna wiadomość jest taka, że dziewczynka jest zdrowa. Mała Klara, bo tak rodzice ją nazwali, jest zdrowa, jej wynik jest ujemny – powiedział marszałek na wideokonferencji

Dziecko musi być izolowane od rodziców

Personel szpitala stara się zrobić co w ich mocy, aby tę odległość zbliżyć. Filmują dziewczynkę oraz nagrywają głos mamy, żeby mogły mieć ze sobą jakikolwiek kontakt.

Te procedury konsultowaliśmy z konsultantami wojewódzkimi i krajowymi i muszę powiedzieć, że wszyscy zdaliśmy egzamin. To, że dziecko jest zdrowe, to największy sukces, a zatem system który został stworzony sprawdza się – cytuje prof. Oszukowskiego „Dziennik Łódzki”

Lekarze w rozmowie z mediami dodali: „Dla matki, mimo izolacji, ta świadomość, że dziecko jest zdrowe, jest największą nagrodą”