Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Zerwał mięsień piersiowy podczas próby wyciśnięcia 220 kg. Nagranie mrozi krew w żyłach

Legendarny trójboista i kulturysta Larry Wheels udostępnił na swoim profilu na Instagramie nagranie, które dosłownie mrozi krew w żyłach. To musiało boleć. Okropnie boleć… Niech ten materiał będzie dla Was wszystkich przestrogą, zwłaszcza, jeśli planujesz wrócić na siłownie i niemal natychmiast zabrać się za podnoszenie dużych ciężarów.

Koszmarny wypadek podczas wyciskania na klatkę

Na nagraniu widzimy, jak 23-letni kolega kulturysty, Ryan ‚Big Rig’ Crowley, dosłownie całkowicie zrywa mięsień klatki piersiowej podczas próby wyciśnięcia 220 kilogramów. Gdyby nie asekuracje ze strony kolegów, incydent mógłby się skończyć dużo bardziej tragicznie.

Tylko spójrz (tylko dla ludzi o mocnych nerwach!)…

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Larry (@larrywheels)

Ryan niemal natychmiast poddał się operacji.

Operacja, która miała trwać godzinę, finalnie trwała aż cztery. Trwała dłużej niż oczekiwano, ponieważ kontuzja była na tyle obszerna, że dr Shine musiał całkowicie zrekonstruować moją klatkę piersiową… Podczas wyciskania doszło również do niewielkiego rozdarcie w moim bicepsie. Jakby tego było mało doktor miał również pewne problemy z ponownym przyczepieniem ścięgna, ponieważ moje kości były tak gęste, że złamały narzędzia używane do ponownego przyczepienia ścięgna

Niestety, potworna kontuzja, która wymaga długiej przerwy od podnoszenia ciężarów, może zakończyć karierę sportowca.

Modlę się, aby mięsień odzyskał swój kształt, a kontuzja nie zrujnowała mojej kariery w kulturystyce, zanim ta jeszcze na dobre się rozpoczęła – napisał Ryan

Instagram

Powrót do zdrowia

Crowley wraca do zdrowia w szpitalu. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć mu szybkiej rekonwalescencji i powrotu na siłownie, gdzie będzie mógł dalej spełniać swoje marzenia.

Instagram

Wsparcie

‚Big Rig’ może liczyć na wsparcie kolegów, którzy założyli zbiórkę na GoFundMe, gdzie błyskawicznie zebrano pokaźną sumę pieniędzy, która ma pomóc kulturyście w powrocie do zdrowia.

Źródła: www.instagram.com, www.instagram.com