×

Budzisz się w nocy o tej samej porze? To może nie być przypadek

Budzisz się w nocy o stałej porze, choć do godziny, o której musisz wstać zostało jeszcze sporo czasu? Jesteś niewyspany i rozdrażniony? To wcale nie musi być przypadek. Odpowiedzi na nurtujące Cię na ten temat pytania może pomóc Ci udzielić tzw. chiński zegar.

Chiński zegar – co to takiego?

Chiński zegar nazywany jest także biologicznym zegarem narządów. Zegarem, który mówi o tym, że doba jest podzielona na dwugodzinne odcinki czasowe, z których z kolei każdy jest podporządkowany jest innemu narządowi. Można powiedzieć, że człowiek, żyjący zgodnie z cyklem dnia i nocy jest wspomagany przez zegar narządów, znajdujący się w nim samym. Ideę zegara wykorzystuje si w akupunkturze w diagnostyce. Co ciekawe, objawy, które pojawiają się regularnie w tym samym czasie mogą świadczyć o kłopotach z narządem, który ma właśnie swój okres aktywności. Co to oznacza? Budzenie się w nocy codziennie lub zwykle o tej samej porze może dać nam wyraźny sygnał do tego, że któryś z naszych narządów chce zwrócić naszą uwagę i w ten nietypowy sposób daje o tym znać. Dla przykładu, jeśli budzisz się każdej nocy o godzinie drugiej i nie możesz zasnąć przez jakiś czas, może to wskazywać na problemy z wątrobą.

Przyjrzyjmy się jednak chińskiemu zegarowi z bliska. Zegar podzielony jest na 12 części, co oznacza, że każdy z 12 najważniejszych narządów ma swoje 2 godziny. 

<a href=Instagram">

Instagram

Co może oznaczać regularne budzenie się o danej godzinie?

Trudności z zaśnięciem między 21:00 a 23:00

Nie możesz zasnąć między godziną 21:00 a 23:00? Może to oznaczać kłopoty z tarczycą, nadnerczami, metabolizmem, a także układem odpornościowym. Niewykluczone również, że jest to spowodowane stresem. Warto zatem wprowadzić do swojego życia ćwiczenia relaksacyjne, które pomogą Ci zwalczyć napięcie i wewnętrzny niepokój.

Pobudki między 23:00 a 1:00 w nocy

W tych dwóch godzinach swoją aktywność ma pęcherzyk żółciowy. Regularne pobudki w tych godzinach mogą więc oznaczać kłopoty z pęcherzykiem. Spróbuj zmodyfikować nieco swoją dietę głównie poprzez rezygnację z niezdrowych tłuszczy. Na pęcherzyku żółciowym jednak nie koniec. Chiński zegar daje nam również do zrozumienia, że może to oznaczać także żal (żółć) do innych osób. Jeśli tak jest w rzeczywistości, akceptacja i przebaczenie z pewnością Ci tutaj pomogą.

Pobudki między 1:00 a 3:00 w nocy

To czas dla wątroby, której praca może być zaburzona. Jeśli więc budzisz się w tych godzinach, a w dzień od godziny 13.00 do 15.00 będzie mieć nieprzepartą chęć na drzemkę, rozważ zmianę diety i detoks.

człowiek kobieta serce biologia człowiek moda czaszka kość usta płuco Ludzkie ciało twarz oczy nauka postać głowa skóra usta mózg para anatomia ciało suknia nauczanie żołądek medyczny wątroba Pielęgniarstwo nerki projektowanie mody schemat narządy projekt kostiumu

Pobudki między 3:00 a 5:00 w nocy

To czas dla czyszczenia jelita grubego. To by tłumaczyło, dlaczego tak wiele osób na „dzień dobry” idzie na posiedzenie do toalety. Budzenie w tych godzinach może mieć także emocjonalne znaczenie. Ten czas jest związany bowiem z dyskomfortem, zniecierpliwieniem i poczuciem stagnacji. Może warto więc coś zmienić w swoim życiu?

Zegar jest aktywny także w ciągu dnia. Tutaj swoje miejsce znalazły m.in. serce, nerki i żołądek.

Jak często budzisz się w środku nocy o podobnej porze? Swoją drogą co myślisz o zegarze chińskim? Wierzysz w powiązania, o których nam mówi? Czekamy na Twoje zdanie na ten temat.

Źródła: ohme.pl, qi-med.com

Może Cię zainteresować