Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Coraz więcej dzieci ma podwójne zęby! To wina rodziców, którzy uczą złych nawyków żywieniowych

Siedmioletni Tian przeżył niespotykaną historię ze swoimi zębami…

Coraz więcej dzieci ma podwójne zęby! To wina rodziców, którzy uczą złych nawyków żywieniowych
google.com

Kiedy dziecko ma sześć lub siedem lat traci swoje mleczne zęby

Jednak Tian miał podwójne zęby! Lekarze biją na alarm, ze jest coraz więcej takich przypadków i to wszystko z powodu nawyków rodziców podczas karmienia swoich dzieci.

Według Wiadomości Wieczorowych Qianjiang, siedmioletni Tian w Hangzhou wyrwał 2 zęby mleczne, a na jego miejsce urosły 4!

Według miejscowych lekarzy wśród dzieci, które przyszły wcześniej do lekarza, co najmniej 5 na 10 dzieci, takich jak Tian, ​​miało „podwójne zęby”.

Rodzice często kroją owoce na kawałki, aby dziecko mogło je lepiej zjeść, więc odsetek dzieci korzystających z zębów jest rzadki.

Często zamiast owoców, podajemy dzieciom wyciśnięte soki lub koktajle. To właśnie wtedy dzieci mają bardzo mała szansa na użycie zębów do gryzienia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @polskadziewczyna1984

Niektóre matki również dzielą się tą kwestią na portalach społecznościowych:

Matka Suzi: „Moja córka ma cztery lata, ale nie chce gryźć swojego mięsa”.

Albo matka o przydomku Joyce1023: Obawiam się również, że moja córka zastąpi zęby „podwójnymi zębami”, ponieważ za każdym razem, gdy ją karmię, muszę rozerwać jej mięso.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kasia Dziewiarka (@dziewiarka)

Aby mieć dobre zęby, rodzice powinni uczyć dzieci żucia jedzenia samodzielnie

Niektórzy rodzice pytają, dlaczego nowe zęby stałe nie są gładkie? Ogólnie rzecz biorąc, nowe stałe zęby będą wyglądać na postrzępione, ponieważ zęby powstają w wyniku inkorporacji niektórych substancji w procesie rozwoju, co jest zjawiskiem naturalnym.

Ponadto, ze względu na stosunkowo małą objętość zębów mlecznych i względnie stały wzrost zębów, możliwe jest, że otwór zębów może nie być wystarczająco uformowany.

Źródło i fotografie: feedytv.com | Miniatura wpisu: