×

5 szybkich kroków do naprawienia ubytków w zębach. Obejdzie się bez dentysty!

Właściwym sposobem na uzyskanie zdrowych zębów jest należyta higiena jamy ustnej i właściwe odżywianie. Istnieje wiele przyczyn próchnicy zębów, takich jak brak odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczów i witamin w diecie, takich jak D i A oraz zaburzenia hormonalne i brak minerałów.

Oto 5 prostych kroków do uzdrowienia zębów i naprawy ubytków:

1. Usuń cukier z diety

Unikaj żywności o wysokiej zawartości cukru, aby mieć zdrowe zęby, ponieważ bakterie w ustach żywią się nim i namnażają się w nieograniczony sposób. W ten sposób powstaje płytka nazębna i uszkodzenia szkliwa.

2. Jedz potrawy bogate w składniki odżywcze

Spożywanie minerałów i witamin może zapobiec próchnicy zębów i nawet ją pokonać. Musisz spożywać zielone warzywa liściaste i zdrowe tłuszcze, takie jak orzechy, nasiona, awokado i olej kokosowy.

3. Płucz jamę ustną olejem

oil pulling

Jest używany przez wiele wieków i jest to rodzaj doustnego detoksykacji. Należy wypłukać jamę ustną za pomocą tbs. Oleju kokosowego przez 20 minut i wypluć. Zrób to przez trzy lub pięć minut i stopniowo zwiększaj do dwudziestu minut. Ta metoda może również leczyć zapalenie dziąseł, bóle głowy, itp.

4. Kwas fitynowy

Żywność bogata w kwas fitynowy to ziarna, orzechy, rośliny strączkowe i nasiona. Może on przeszkadzać w absorpcji minerałów z żywności do organizmu. Unikaj żywności, która ma duże ilości tego kwasu.

5. Użyj mineralizującej pasty do zębów

Pasty do zębów, które nie zawierają fluoru, mogą być naprawdę drogie, a wielu z nas nie może sobie na nie pozwolić. Możesz natomiast zrobić własną w zaciszu domowym:

Potrzebujesz:

  • ¼ łyżeczki ekstraktu z mięty pieprzowej,
  • ¼ łyżeczki chlorofilu o smaku miętowym,
  • łyżeczka wody filtrowanej,
  • pół łyżeczki oleju kokosowego,
  • ¼ łyżeczki sody oczyszczonej
  • 3 łyżki ziemi okrzemkowej

Ta pasta z naturalnych składników znakomicie wpływa na zdrowie zębów i zapobiega powstawaniu ubytków. Wystarczy, że połączysz składniki i będziesz używać jej codziennie. Wypróbuj ją i ciesz się pięknym uśmiechem.

Może Cię zainteresować