Kategorie Zdrowie

Nawet jeśli nie masz cukrzycy, Twój poziom glukozy może być nieprawidłowy. Lepiej to zbadaj!

W świecie zdrowia dzieje się tak dużo, że czasem można się naprawdę zgubić. Właśnie dlatego zebrałam dla Ciebie najważniejsze informacje z dzisiejszego dnia odnośnie zdrowia! Masz wszystko w jednym miejscu. Miłego czytania!

via GIPHY

#1 Kolejny dowód na to, że kurkuma jest cudowną rośliną

Kurkumina, czyli substancja czynna w kurkumie może pomóc w ochronie przed jaskrą! Jaskra to choroba, która dotyka ponad 60 milionów ludzi na całym świecie i prowadzi do nieodwracalnej ślepoty. Naukowcy twierdzą, że krople do oczu, które zawierały kurkuminę wyleczyły 1 na 10 przypadków.

#2 Nowy lek na endometriozę okazał się być dobry i zły

Jak to możliwe? W badaniu wzięło udział 1285 chorych kobiet. Po przyjęciu leku, okazało się, że złagodził on ból. Niestety, nie leczy on w rzeczywistości tej choroby, a jedynie łagodzi dolegliwość. Nie zostały poznane jeszcze skutki uboczne, dlatego naukowcy zgadzają się, że nie jest to na ten moment idealne rozwiązanie.

#3 Czynność wątroby może determinować ryzyko choroby Alzheimera

Nowe badania wykazały, że niski poziom związku wytwarzanego w wątrobie pogarsza stan chorych na Alzheimera. Wiek i dieta wpływają na zdolność wątroby do tworzenia tego związku, który ma działanie ochronne w mózgu. Z badań wynika, że wątroba i choroba Alzheimera mają silne połączenie.

#4 Nie tylko osoby chore na cukrzyce mają obniżony poziom cukru we krwi

Najnowsze badania wykazały, że nawet jeśli nie masz cukrzycy, Twój poziom glukozy może być nieprawidłowy. Przeprowadzono badania na 60 uczestnikach, by sprawdzić jak poziom cukru we krwi zmieni się po jedzeniu. W wyniku otrzymali 3 „glukotypy” – niski, umiarkowany i ciężki. Stwierdzili również, że niektóre pokarmy były powiązane z ekstremalnym spadkiem glukozy.

#5 Jak sprawić, by ludzie byli szczęśliwsi w pracy?

Naukowcy twierdzą, że szczęśliwsi pracownicy to Ci, którzy mogą wypocząć w punktach odnowy biologicznej na koszt pracodawcy. Osoby, które przez pewien czas korzystały z takiego programu były bardziej kreatywne, wypoczęte i gotowe do działania!

via GIPHY

Który z newsów jest dla Ciebie najlepszą wiadomością? Mam nadzieję, że wszystkie! Dawka wiedzy ze zdrowia jest zawsze mile widziana, prawda?

Źródło: mindbodygreen.com | Fotografie: www.giphy.com, www.instagram.com | Miniatura wpisu: