×

5 domowych sposobów na zdrowe i zadbane stopy. Pęcherze i odciski przestaną Ci doskwierać

Choć dzięki stopom dzielnie brniemy przez życie, często zachowujemy się wobec nich bardzo niewdzięcznie.

Pęcherze, odciski, grzybica, wszystko to spotkało każdego z nas. Na szczęście jest kilka prostych sposobów, które pomogą zapobiegać podobnym dolegliwościom. Nie tylko podróż przez życie stanie się bardziej komfortowa, ale nasze stopy z pewnością się odwdzięczą za troskę.

1# Dezodorant zapobiega pęcherzom

deodorant

Nowe buty często potrafią nas przykro zaskoczyć, a to z reguły kończy się bolesnymi pęcherzami. Jednak smarowanie wewnętrznej strony skórzanych butów sprawi, że unikniemy bąbli. Dezodorant zapobiega tarciu skóry o powierzchnię obuwia. Gdy jednak pęcherz już się pojawił, warto zaaplikować odrobinę antyperspirantu, by złagodzić ból.

2# Płyn do płukania jamy ustnej na grzybicę paznokci

Listerine

Z grzybicą można łatwo się rozprawić właśnie dzięki płynowi do płukania jamy ustnej. Zawarty w nim alkohol działa jako środek dezynfekujący oraz pomaga zabijać bakterie i zarazki pod paznokciami. Najlepiej wymoczyć stopy w wodzie z płynem i octem. Półgodzinna terapia nie tylko przyniesie ulgę i rozprawi się z grzybica, ale także usunie martwy naskórek.

3#Papryka na bolący „koślawy paluch”

RanDom pic

Wystająca kość sprawia, że noszenie butów staje się koszmarem i tworzy rany. Ulgę przyniesie papryka, która zawiera kapsaicynę. Substancja ta łagodzi ból i poprawia krążenie. Wystarczy wycisnąć odrobinę soku z warzywa i wcierać w bolący obszar.

4# Cebula na odciski

onion

Nie tylko powodują dyskomfort, ale także sprawiają, że stopy wyglądają nieestetycznie. Jednak również na odciski istnieje prosty sposób. Wystarczy namoczyć cebulę w occie i nałożyć na odcisk. Teraz gazą lub bandażem zabezpieczyć opatrunek i pozostawić na noc. Procedura zmiękczy skórę i sprawi, że odciski znikną. W niektórych przypadkach niezbędne okazuje się powtórzenie zabiegu.

5# Miód dla zdrowych stóp

Honey

Miód to znany środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny. Smarowanie stóp miodem zapobiegnie rozwijaniu się infekcji, zakażeń grzybiczych i sprawi, że stopy zawsze będą gładkie.

Może Cię zainteresować