×

Jeśli masz problemy z dziąsłami, spróbuj choć jednej z tych 8 sztuczek. Nie czekaj tylko działaj

Gdy oglądamy reklamy past do zębów lub gum do żucia, w naszej głowie pojawia się zazwyczaj jedna myśl: Też chcę mięć taki piękny i biały uśmiech! Tym czasem wydaje się nam, że wszystko, co jemy lub piejmy, zmienia kolor naszych zębów albo powoduje problemy z cofaniem się naszych dziąseł.

Przebarwienia nie są tak trudne do usunięcia, ale z drugim problemem może być już gorzej… Na szczęście jest kilka rzeczy, które mogą nam z nim pomóc:

  • Aloes
  • Olejek cytrynowy
  • Ocet różany

To produkty ogólnodostępne i z pewnością nie będziecie mieć problemu z ich odnalezieniem. Oprócz nich jest jeszcze kilka innych sposobów, które mogą pomóc Wam w walce z cofaniem się dziąseł i w olśniewaniu uśmiechem.

1. Aloes

To zielona roślina, której galaretowaty sok ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Badania wykazały, że używanie go jako pasty do zębów lub płukanie nim (po rozcieńczeniu z wodą) jamy ustnej, pomaga w usuwaniu przebarwień na zębach oraz w utrzymaniu prawidłowej linii dziąseł.

2. Olejek cytrynowy

Jeżeli dodacie kilka kropli olejku z cytryny do wody i systematycznie będziecie płukać nim jamę ustną, to zapobiegniecie cofaniu się dziąseł. Olejek ten ma bowiem właściwości, dzięki którym stymuluje tworzenie się tkanek. Po płukaniu nie powinno się połykać takiej mieszanki.

3. Przestań palić

To, że palenie papierosów jest szkodliwe, wiadomo już nie od dziś… Nie dość, że wiążę się z licznymi rodzajami nowotworów, to także bardzo negatywnie wpływa na zdrowie naszej jamy ustnej. Powoduje nie tylko przebarwienia zębów, ale i stany zapalne czy cofanie się linii dziąseł.

4. Mycie zębów zaraz po posiłku

Oczywiście, że dbanie o higienę jamy ustnej to dobry nawyk. Jednak zbyt częste mycie zębów lub od razu po posiłku może poważnie uszkodzić szkliwo i w rzeczywistości mocno je osłabiać.

5. Nitkowanie zębów

Jeżeli wydaje Wam się, że Wasza szczoteczka nie do końca radzi sobie z myciem zębów, możecie spróbować także ich nitkowania. To pomoże w dokładniejszym wyczyszczeniu przestrzeni pomiędzy poszczególnymi zębami.

6. Ocet różany

Domowy ocet różany jest idealny do pielęgnacji jamy ustnej. Jego właściwości wzmacniają szczególnie dziąsła. W dodatku bardzo prosto go wykonać, wystarczy do białego octu dodać wysuszone wcześniej płatki róż, szczelnie zamknąć i pozostawić w słońcu na miesiąc.

7. Woda

Prawidłowe nawodnienie organizmu jest bardzo ważne. Każdy o tym wie. Jednak czy tak powszechnie znany jest także i fakt, że picie dużej ilości wody jest niezbędne, aby zachować zdrowe dziąsła? Woda pomaga usunąć z naszego organizmu toksyny i wypłukać zanieczyszczenia z jamy ustnej.

8. Śmieciowe jedzenie

Jego eliminacja z diety sprawi, że będziecie cieszyć się nie tylko lepszą figurą, ale i zdrowiem. Śmieciowe jedzenie zwiększa też liczbę złych bakterii w naszej jamie ustnej, co prowadzi do licznych infekcji.

Pamiętaj, zęby i dziąsła ma się tylko jedne. Lepiej zadbać o nie już teraz, bo potem może być za późno…

Może Cię zainteresować