Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Wymieszaj te 2 składniki i pożegnaj się raz na zawsze z zapaleniem zatok, grypą i nie tylko!

Głowa może cierpieć z powodu wielu chorób, zwłaszcza w okresie zimowym, w tym zapalenia zatok, przeziębienia, grypy, flegmy i nieżytu nosa.

Wymieszaj te 2 składniki i pożegnaj się raz na zawsze z zapaleniem zatok, grypą i nie tylko!
Źródło: instagram.com/p/BRsAYX2lSIo/

Najczęstszym z nich jest zapalenie zatok, które powoduje zablokowanie i obrzęk, wywołane przez infekcje alergiczne, bakteryjne, grzyboicze i wirusowe. Najczęstszymi objawami tego stanu są gęsty śluz nosowy, bóle głowy, kaszel, przekrwienie, zatkany nos, zmęczenie oraz ból twarzy.

Wymieszaj te 2 składniki i pożegnaj się raz na zawsze z zapaleniem zatok, grypą i nie tylko!
Źródło: instagram.com/p/BRqef3ohL12/

Aby rozwiązać ten problem zdrowotny, nie trzeba nadużywać leków, przeciwciał i antybiotyków. Warto sięgnąć po naturalne środki zaradcze i nauczyć się radzić sobie z tym nieprzyjemnym stanem w naturalny sposób. Zastosuj tylko dwa magiczne składniki receptury do leczenia zapalenia zatok, śluzu, grypy, nieżytu nosa i innych!

Składniki:

  • 1 średniej wielkości korzeń imbiru
  • 200 ml / 6,7 oz. Octu jabłkowego

Wskazówki wykonania:

Najpierw zetrzyj imbir i wymieszaj go z 200 mililitrami octu jabłkowego w szklanej miseczce. Wlej do szklanego słoika i zamknąć pokrywką. Przechowuj w temperaturze pokojowej przez dziesięć dni. Czasami potrząsaj mieszanką, aby uzyskać lepsze efekty.

Stosowanie:

Aby uzyskać najbardziej korzystne efekty, umieść głowę nad słoikiem i nakryj głowę ręcznikiem. Zacznij wdychać aromat mieszany.

Wentyluj się przez 5-10 min. Następnie, przed pójściem spać, weź mały kawałek materiału, zanurz go w mieszaninie i umieścić na szyi. Pozostaw materiał z mieszaniną na szyi przez noc.

Powtarzaj terapię przez kilka dni, dopóki nie zauważysz pozytywnych efektów.

Root Ginger

Jeśli szczególnie zmagasz się z zapaleniem zatok, oto drugi przepis imbirowy, który Ci pomoże:

Najpierw zagotuj 50 gramów imbiru. Zdejmij z ognia i wdychaj z ręcznikiem na głowie. Ostrość imbiry załagodzi dolegliwości związane z zatokami i pomoże Ci poradzić sobie z problemem.

Nic nie działa lepiej, niż naturalne leki, więc zdecydowanie radzimy spróbować tych dwóch receptur przed wszystkimi syntetycznymi specyfikami.

 

Źródło: healthyfoodhouse.com | Fotografie: healthyfoodhouse.com