×

14 nietypowych zastosowań płynu do płukania jamy ustnej. One naprawdę działają!

Płyn do płukania jamy ustnej ma prawie każdy w swoim domu. Jednym z najpopularniejszych jest Listerine, który nie tylko zadba o zdrowie jamy ustnej. Możesz wykorzystać go również na wiele innych sposobów? Poznaj 14 nietypowych zastosowań tego płynu.

1# Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu ze śmietnika

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Listerine nie tylko usuwa nieprzyjemny zapach z ust, ale i z kosza na śmieci. Wystarczy, że wrzucisz do niego watę lub ręcznik papierowy nasączony płynem i skutecznie zlikwidujesz niemiły zapach.

2# Łatwo usuniesz kleszcza

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Już nie raz w swoich artykułach wspominaliśmy jak podstępne i groźne mogą być te małe pajęczaki. Płyn do płukania jamy ustnej jest świetnym rozwiązaniem na pozbycie się z powierzchni skóry tego pasożyta. Zamocz patyczek kosmetyczny w płynie i przyłóż na chwilę do główki insekta. Po chwili powinieneś z łatwością go usunąć.

3# Pomoc w walce ze wszami

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Płyn jest świetnym zamiennikiem płynu do walki ze wszami. Wystarczy, że namoczysz włosy płynem, nałożysz ręcznik lub czepek i pozostawisz włosy tak na dwie godziny. Po upływie tego czasu zmyj dokładnie płyn i ciesz się fryzurą bez tych insektów.

4# Wyczyść szczoteczkę do zębów

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Listerine usuwa zanieczyszczenia z różnych powierzchni. Zadziała również w przypadku Twojej szczoteczki do zębów. Zamocz główkę szczoteczki w płynie i pozostaw na kilka minut. Roztwór usunie wszystkie bakterii znajdujące się na niej.

5# Użyj płynu, żeby cięte kwiaty stały dłużej

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Aby przygotować wodę do kwiatów wymieszaj 2 łyżeczki płynu do płukania ust z około 3,5 l wody. Dzięki tej metodzie kwiaty będą piękne i pachnące znacznie dłużej.

6# Zniweluj siniaki

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Siniaki tom nie tylko nieestetycznie wyglądające miejsca, ale również ból. Dlatego trzeba im pomóc zniknąć szybciej. Schłodź odrobine płynu w lodówce, a następnie zmocz w nim wacik kosmetyczny. Następnie przyłóż do zmienionego miejsca. Zimny płyn usprawni przepływ krwi i przyspieszy gojenie się siniaka.

7# Wyczyść ekran komputera, telefonu i telewizora

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Spryskaj szmatkę do kurzów płynem i przetrzyj powierzchnie ekranu. Dzięki zawartości alkoholu w płynie pozbędziesz się nie tylko kurzu, ale również odcisku i tłustych smug.

8# Pozbądź się pcheł z sierści pupila

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nie musisz wydawać fortuny na specjalistyczne środki do walki z pchłami. Wymieszaj niewielką ilość płynu Listerine z szamponem dla zwierząt i przelej mieszankę do butelki z atomizerem. Następnie spryskaj środkiem sierść zwierzaka i porządnie go wykąp. Powtarzaj ten zabieg w odstępie kilku dni, do momentu, aż pozbędziesz się wszystkich pcheł.

9# Wylecz zmiany skórne

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Płyn do płukania jamy ustnej ma działanie antyseptyczne, czyli zapobiega rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Nanieś płyn na wacik kosmetyczny bądź jak wolisz na patyczek do uszu i przetrzyj zmiany skórne. Pamiętaj jednak, że jest to dość mocny preparat, więc dla bezpieczeństwa przed aplikacją na sprawdź na małym fragmencie skóry czy Cię nie uczuli.

10# Pozbądź się łupieżu

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Tak, są specjalne szampony na walkę z łupieżem. Można jednak zastąpić je płynem Listerine. Nałóż płyn na skórę głowy, wmasuj go kolistymi ruchami i owiń ręcznikiem. Pozostaw na kilka do kilkunastu minut i umyj włosy szamponem. Powinno pomóc.

11# Zamiennik antyperspirantu

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Jeżeli skończył Ci się antyperspirant możesz wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej. Zamocz wacik w cieczy i delikatnie potrzyj skórę pod pachami. Skutecznie likwiduje on nieprzyjemny zapach spod pachy i zapobiega rozwoju bakterii.

12# Wylecz grzybicę stóp

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Do miski z ciepłą wodą wlej płyn Listerine i mocz stopy przez 30 minut. Jeżeli problem jest bardzo poważny, dla wzmocnienia efektu możesz dodać niewielką ilość białego octu.

13# Zniweluj swędzące ugryzienia

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Kto nie został ugryziony przez komara bądź innego insekta niech pierwszy rzuci kamieniem. Zdarzyło się to chyba każdemu. W walce z uciążliwym swędzeniem pomóc może płyn do jamy ustnej. Nasącz wacik płynem i przyłóż w miejsce ugryzienia.

14# Wyczyść toaletę

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Masz problemy z uciążliwym brudem w toalecie, a płyn do czyszczenia toalet się skończył? Użyj Listerine. Nalej go wprost do muszli klozetowej, zostaw na kilka minut i porządnie wyszoruj jej powierzchnię szczotką do czyszczenia toalet. Po tej czynności będzie lśniła czystością.

Źródła: genialne.pl

Może Cię zainteresować