×

Zwalcza kaca, wybiela zęby i likwiduje trądzik. Ponadto kosztuje mniej niż 6 zł!

Węgiel aktywny możesz kupić w każdej aptece. Wykorzystywany był on między innymi przez Aborygenów, Eskimosów i Indian jako lek. Większość ludzi wykorzystuje ten czarny proszek, by powstrzymać problemy gastrologiczne. Warto wiedzieć, że te małe kapsułki potrafią zdziałać o wiele więcej.

www.superfoods-for-superhealth.com

www.superfoods-for-superhealth.com

#1 Bezpieczne wybielanie zębów

Węgiel aktywny, dzięki swoim właściwościom „zbiera” przebarwienia ze szkliwa. Wybielanie zębów tą metodą jest tanie i bezpieczne. Efektów możesz spodziewać się już po pierwszym stosowaniu.

Jak wybielać zęby w domu?
Potrzebujesz węgla aktywnego w kapsułkach, wody i szczoteczki do zębów. Wsyp zawartość kapsułki do małego naczynia i rozmieszaj z kilkoma kroplami wody. Płynną pastę nakładaj szczoteczką i zostaw na 3 minuty.
Uwaga! Nie przyciskaj szczoteczki do zębów zbyt mocno, bo możesz uszkodzić szkliwo.

#2 Pogromca kaca

via GIPHY

Te czarne kapsułki mogą uchronić Cię przed wielkim kacem. Mają właściwości oczyszczające, dzięki czemu usuną większość toksyn z Twojego organizmu. Ważne jest jednak, byś wziął 4 kapsułki zaraz po spożytym alkoholu.

#3 Barwnik spożywczy

W Internecie pojawiła się moda na czarne jedzenie. Większość z tych dań jest barwiona węglem aktywnym. Nadaje nie tylko kolor, ale sprawia też, że jedzenie ma właściwości detoksykujące.
By zabarwić jedzenie wystarczy otworzyć kapsułkę, a proszek znajdujący się w środku użyć jako zwykłego barwnika spożywczego.

#4 Zwalcza trądzik na plecach

Węgiel aktywny dogłębnie oczyści Twoją skórę z sebum i bakterii. Kąpiel z dodatkiem czarnego proszku, może wyleczyć nawet najcięższe przypadki trądziku. Wystarczy, że wsypiesz zawartość 2 kapsułek do wody. Uwaga! Węgiel może lekko barwić, dlatego pamiętaj o tym, by opłukać całe ciało po kąpieli.

#5 Maseczka oczyszczająca peel off

Wykonanie takiej maseczki zajmie Ci dosłownie 2 minuty. Wymieszaj węgiel z dwóch kapsułek z jedną łyżką żelatyny lub nietoksycznego kleju oraz wodą. Maseczkę zostaw na twarzy, aż do całkowitego wyschnięcia.

Taka kuracja pomoże Ci oczyścić pory oraz usunąć martwy naskórek.

Wiedziałaś, że węgiel aktywny tyle potrafi?

via GIPHY

Może Cię zainteresować