Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Wymieszaj sodę z wodą, a otrzymasz środek, który zdziała wiele dobrego dla Twojego ciała

Wodorowęglan sodu (potocznie mówiąc soda oczyszczona) ma wiele genialnych zastosowań. Ludzie wykorzystują ją przede wszystkim do pieczenia lub w celu powstrzymywania brzydkich zapachów pochodzących z kuchni. Mało kto wie, że ten środek sprawdza się doskonale również w wielu innych przypadkach – może posłużyć jako domowy środek czyszczący, dezodorant, sprawdzi się podczas kąpieli, zrewitalizuje Twoje włosy, odświeży oddech i nie tylko…

Oto najważniejsze zastosowania sody, która prawdopodobnie znajduje się w Twojej szafce.

Zgaga

Soda oczyszczona natychmiast neutralizuje działanie kwasu żołądkowego. Wymieszaj jedną lub dwie łyżeczki sody z pełną szklanką wody i wypij, a zgaga zniknie w mgnieniu oka.

Wymieszaj sodę z wodą, a otrzymasz środek, który zdziała wiele dobrego dla Twojego ciała
Makeupandbeauty.com

Podrażnienia

Aby złagodzić podrażnienia, rozpuść łyżkę sody w szklance wody, a następnie za pomocą wacika nanieś mieszankę na podrażnione miejsce i odczekaj 5 minut.

Kamienie na nerkach

Soda oczyszczona zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych poprzez obniżenie poziomu kwasu moczowego we krwi.

Wybielanie zębów

Wystarczy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej do odrobiny wody. Taką pastę należy nanieść na zęby i pozostawić na około 5 minut, po czym dokładnie spłukać. Nie robić częściej niż raz w tygodniu.

Wymieszaj sodę z wodą, a otrzymasz środek, który zdziała wiele dobrego dla Twojego ciała
Fastwhiteteeth.org 

Wrzody na żołądku

Zasadowy charakter czyni sodę doskonałym środkiem do walki z takimi problemami jak wrzody na żołądku, zgaga czy wzdęcia. Wymieszaj łyżeczkę sody w szklance gorącej wody i wypij, jednak pamiętaj, że takie rozwiązanie jest dobre tylko na krótką metę. Jeśli dolegliwość będzie się powtarzać, udaj się do lekarza.

Ulga dla zmęczonych stóp

Wymieszaj trzy łyżki sody oczyszczonej z wodą i stwórz w ten sposób relaksujący i orzeźwiający roztwór dla Twoich stóp. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pamiętaj, aby podczas moczenia stóp delikatnie je masować.

Trądzik

Soda oczyszczona sprawdza się również doskonale w przypadku leczenia trądziku. Wysusza przebarwienia i przywraca skórze pierwotny wygląd. Mieszaj sodę z wodą do momentu, aż otrzymasz pastę, a następnie nanieś ją ja dotknięte trądzikiem miejsca.

Wymieszaj sodę z wodą, a otrzymasz środek, który zdziała wiele dobrego dla Twojego ciała
VOICE

Dezodorant

Soda doskonale zastąpi Twój dezodorant. Wystarczy wymieszać trochę sody oczyszczonej z wodą do momentu, aż otrzymasz konsystencję pasty. Jeśli chcesz uzyskać zapachowy dezodorant, dodaj 10 kropel wybranego przez Ciebie olejku. Następnie za pomocą pędzla nanieść powstałą mieszankę pod ramiona lub w inne miejsca.

Powyższe przykłady to najlepsze dowody na to, że soda oczyszczona powinna znajdować się w każdym domu. Nie dość, że ma mnóstwo ciekawych zastosowań to dodatkowo dzięki niej możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

A Ty jakie znasz domowe sposoby na wykorzystanie sody?

Źródło i fotografie: health.com, healthy-holistic-living.com, healthline.com, prevention.com, webmd.com