Kategorie OdżywianieSuperfoodsUroda

Mało znany olej za ok. 30 zł obniża cholesterol i trójglicerydy. Kupisz go w wielu sklepach

Olej lniany staje się coraz bardziej popularny w prewencji i leczeniu schorzeń. To bardzo dobra wiadomość, gdyż naturalne sposoby na pewno oddziaływają na nasz organizm delikatniej niż silne leki. Co do oleju lnianego, był ona zalecany już przez Hipokratesa, który uważał, że jest to idealny sposób na utrzymanie zdrowia. Co sprawia, że jest tak wyjątkowy?

Właściwości oleju lnianego

olej lniany
źródło: canva

Niestety w dietach większości osób przewagę mają tłuszcze zwierzęce oraz nadmiar kwasów omega-6. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu istotne jest aby pomiędzy tłuszczami nasyconymi i nienasyconymi zachowana była odpowiednia równowaga. Co więcej nawet tłuszcze nienasycone muszą mieć właściwy stosunek. Według zaleceń ilość dziennego spożycia powinna wyglądać następująco:
nasycone – jednonienasycone – 10-20%
wielonienasycone – 6-11%

Istotne jest również, żeby stosunek kwasów omega-6 do omega-3 wynosił 5:1.

Nadmiar w diecie tłuszczy nasyconych, szczególnie tych trans wpływa negatywnie na układ krwionośny, pracę układu nerwowego oraz poziom cholesterolu.

Olej lniany sprzymierzeńcem w walce z chorobami

Jest jednym z olejów, które maja najwyższą ilość kwasów omega-3. Pełnią one bardzo ważną funkcje w naszym organizmie:

– poprawiają pracę mózgu,
– polepszają wzrok,
– dbają o stan skóry, włosów i paznokci,
– wspierają pracę serca,
– zmniejszają poziom trójglicerydów,
– obniżają poziom złego cholesterolu.

Niedobór tego składnika w naszym ciele może mieć bardzo negatywne skutki. Wynikiem tego jest zaburzenie pracy układu nerwowego oraz opóźnienie w rozwoju dzieci.

olej lniany
źródło: canva

Działanie oleju lnianego na skórę i włosy

Olej lniany to prawdziwa bomba witaminowa dla wyglądu. Zawiera witaminę E, która jest naturalnym przeciwutleniaczem, odmładza skórę jak również przeciwdziała bezpłodności. Dzięki regularnemu spożyciu oleju lnianego w organizmie produkowana jest większa ilość kolagenu, nasza skóra jest nawilżona, a włosy błyszczące. Dzięki temu olejowi możemy również pozbyć się uporczywych zmian skórnych.

Nie ma co czekać, czas kupić olej lniany i cieszyć się jego niesamowitymi właściwościami.

Źródła: wybieram-zdrowie.com