×

Zapoznanie się z częstym objawem raka tarczycy może uratować Twoje życie

Zapewne nie przeszukujesz stron czasopism medycznych w celu uzyskania informacji o zagrożeniach zagrażających życiu. Chociaż nikt nie lubi konfrontacji z przerażającymi prawdami, wiemy, że im bardziej jesteśmy wykształceni, jeśli chodzi o objawy, tym szybciej możemy uzyskać pomoc!

Photo by Valentina Aleksandrovna on Unsplash

Photo by Valentina Aleksandrovna on Unsplash

Dlatego naszym zadaniem jest dać ci podstawy wiedzy

Dzisiaj skupimy się na temacie raka tarczycy, najczęstszej postaci raka endokrynnego…

A rak tarczycy to nic innego, jak skupisko „złośliwych komórek znajdujących się w tkankach tarczycy”.

Zadaniem tarczycy jest uwalnianie hormonów, które kończą regulację funkcji organizmu, m.in. takich jak oddychanie, częstość akcji serca, masa ciała, siła mięśni, cykle menstruacyjne i poziomy cholesterolu.

Ponieważ gruczoł tarczowy znajduje się u nasady gardła, większość objawów związanych z rakiem koncentruje się w tym obszarze

Na przykład cechą charakterystyczną poważnego raka tarczycy jest kaszel, który wydaje się nie ustępować w połączeniu z trudnościami w połykaniu. Pacjenci mogą również odczuwać guzki, niezależnie od tego, czy są złośliwe czy łagodne, delikatnie przesuwając czubkami palców wzdłuż okolic gardła.

jednak to kobiety są bardziej narażone na tę chorobę niż mężczyźni i najczęściej występuje ona u osób w wieku od 25 do 65 lat

Kiedy osoba doświadcza raka tarczycy, może zauważyć różnicę w poziomie energii, wyglądzie, a nawet nastroju…

Jednak rak tarczycy jest uleczalną chorobą – z czterech różnych typów nowotworów tarczycy, prawie wszyscy pacjenci powinni przeżyć, gdy zostaną zdiagnozowani w pierwszych 3 stadiach choroby.

Jeśli czujesz, że coś może być nie w porządku, szczególnie jeśli masz rodzinną historię choroby, to zdecydowanie czas, abyś porozmawiał ze swoim lekarzem!

Aby dowiedzieć się więcej o objawach związanych z rakiem tarczycy, koniecznie obejrzyj wideo poniżej. Znajomość tych znaków może uratować Ci życie!

Czy kiedykolwiek zdiagnozowano u Ciebie lub kogoś bliskiego raka tarczycy? Jeśli tak, czy zauważyłeś któryś z tych objawów przed postawieniem diagnozy? Jaką radę dałbyś pacjentowi z rakiem tarczycy?

Może Cię zainteresować