Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Koniec ze swędzącą skórą po ugryzieniu komara. Zastosuj jeden z tych naturalnych sposobów

Nie ważne jak bardzo staramy się chronić przed uporczywymi komarami. W końcu zdarzy się, że padniemy ofiarą ukąszenia. Jak szybko pozbyć się nieprzyjemnego i uporczywego swędzenia? Oto naturalne metody!

via GIPHY

#1 Oczar wirginijski

Nie dość, że redukuje uczucie swędzenia, opuchliznę i ból po ukąszeniach, to bardzo przyspiesza proces ich gojenia i znikania bąbla. Wystarczy, że przetrzesz miejsce ukąszenia hydrolatem, tonikiem lub olejkiem z oczaru. Działa w mgnieniu oka!

#2 Biała herbata

Znana jest ze swoich właściwości kojących w przypadku ugryzienia pszczoły. Jednak sprawdza się także kiedy dopadnie nas komar. Redukuje stan zapalny i swędzenie. Wystarczy, że położysz wystudzoną, zużytą torebkę białej herbaty na ugryzieniu lub obłożysz je jej liściem.

via GIPHY

#3 Rumianek

Działa antyseptycznie i łagodząco, dzięki czemu szybko pomaga uporać się ze swędzeniem i opuchlizną. Można używać go w formie toniku, hydrolatu, czy przemywać ukąszenie wystudzoną rumiankowa herbatą.

#4 Zmielone płatki owsiane

To stara metoda, która szybko łagodzi swędzenie i pozwala zapomnieć o drapaniu się. Kąpiel z dodatkiem płatków owsianych to świetny sposób na ukojenie skóry całego ciała. Można także przygotować mniejszą porcję i nanosić płyn na ukąszenia za pomocą płatka kosmetycznego. Zmielcie na pyłek płatki owsiane i zalejcie je letnią wodą. W przypadku kąpieli po prostu dodajcie je do wanny pełnej wody.

via GIPHY

Mamy nadzieję, że nasze porady nie będą Wam potrzebne, a komary będą omijać Was szerokim łukiem. Jeśli jednak zdarzy się, że i Was dopadnie swędzące ukąszenie – wybierzcie naturalny sposób jego łagodzenia!

Źródło: draxe.com | Fotografie: www.instagram.com, www.giphy.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram