Kategorie CiałoUrodaZdrowie

7 tanich i skutecznych sposobów na zapobieganie zmarszczkom na klatce piersiowej

Wraz z upływającym wiekiem martwisz się o swój biust, a dokładniej o stan skóry w okół niego? Niestety, ale faktycznie skóra w tym miejscu często zdradza wiek kobiety.

Twoja skóra na klatce piersiowej jest tak wrażliwa jak skóra twarzy, ale założę się, że wiele kobiet zwykle nie przywiązuje do niej tak dużej uwagi. Nie traktujemy priorytetowo nawodnienia i pozostawiamy obszar narażony na działanie silnych chemikaliów i promieni słonecznych, co pozwala na pojawienie się przedwczesnych zmarszczek. Na szczęście dla nas istnieją proste sposoby na uniknięcie, a w niektórych przypadkach odwrócenie tego.

Poznaj kilka prostych sposobów leczenia zmarszczek, które nie wymagają dużego wysiłku.

Rozwijaj nawyk spania na plecach

Spanie na boku lub odpoczynek na brzuchu może powodować fałdowanie skóry, co jest jednym z powodów, dla których możesz rozwinąć zmarszczki. Aby tego uniknąć, śpij na plecach i niech to stanie się nawykiem. 

Możesz trenować sam siebie, umieszczając pod kolanami poduszkę, by utrzymać się w tej samej pozycji, lub kładąc 2 poduszki po obu stronach ciała. 

Odpręż się za pomocą domowej „maski” na piersi

Uzyskasz naturalne odmłodzenie klatki piersiowej za pomocą prostej „maski z aloesu”. Wytnij jeden gruby liść aloesu, usuń otaczającą go skórę i nałóż wewnętrzny żel na klatkę piersiową na 20 minut. Aloes uszczelnia naturalne nawilżenie skóry, dzięki czemu nie odwadnia się i nie pęka. 

Zabieg ten zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek i rozjaśni skórę.

Nie pozwól, by gorąca pod prysznicem woda rozpryskała się bezpośrednio na twoją klatkę piersiową

To zły pomysł, ponieważ wysokie temperatury wody zmywają naturalne oleje skóry, pozostawiając ją suchą i ułatwiającą pojawianie się zmarszczek. Robienie tego bezpośrednio na skórze klatki piersiowej tylko przyspieszy ten proces. 

Zamiast tego pozwól, aby woda spadła naturalnie z prysznica na głowę, ramiona, plecy itp.

Ćwicz swoje piersi, by wzmocnić mięśnie

Jeśli mięśnie klatki piersiowej są wysportowane, skóra jest mniej podatna na zwiotczenie. Napnij mięśnie i skórę wykonując prosty trening. Możesz zrobić 20 pompek dziennie przed wzięciem prysznica i pozwolić temu niewielkiemu treningowi pomóc Ci przeciwdziałać procesowi starzenia się na klatce piersiowej.

Noś swój aktualny rozmiar stanika, by zminimalizować fałdowanie skóry i powstawanie zmarszczek

Jeśli piersi umieszczone są w prawidłowej naturalnej pozycji z podtrzymującym stanikiem, dekolt nie ucierpi z powodu przyciągania grawitacyjnego. Oznacza to gładszą skórę i mniej widoczne zmarszczki.

Daj swojej skórze tlenu, masując klatkę piersiową

Masaż klatki piersiowej stymuluje przepływ krwi do okolicy, wypełniając skórę tlenem i zapobiegając procesowi starzenia. Nałóż krem ​​nawilżający na palce, przesuń je po klatce piersiowej i delikatnie wykonuj okrężne ruchy. Skoncentruj się na klatce piersiowej i skórze wokół piersi. 

To świetny sposób na trochę czasu dla siebie, relaksu i utrzymania zdrowia skóry.

Nie zaniedbuj dekoltu podczas nakładania kremu przeciwsłonecznego

Zbyt dużo słońca pozwala promieniom UV wniknąć głęboko w skórę. To szybko uszkadza skórę na klatce piersiowej, ponieważ jest bardzo wrażliwa, a zatem przyspiesza pojawianie się zmarszczek. Aby temu zapobiec, stosuj krem ​​przeciwsłoneczny codziennie z SPF wyższym niż 30, tak jak na twarzy.

Czy masz jakieś stare rodzinne tajemnice dotyczące leczenia zmarszczek klatki piersiowej, którymi chcesz się podzielić ze światem? Zrób to w sekcji komentarzy na Facebooku!

Źródła: brightside.me
Fotografie: pinterest.com (miniatura wpisu), www.freepik.com