Kategorie StopyZdrowie

Kiedy chodziła odczuwała silny ból w okolicy pięty. Wszystko zmieniło się za sprawą tego sposobu

Ból pięt może być nie do zniesienia, zwłaszcza jeśli masz pracę, która wymaga ciągłego bycia na nogach.

Jeśli również cierpisz na ten rodzaj dyskomfortu, to być może jest to zapalenie powięzi podeszwy. Nie martw się jednak, nie jest to tak straszne jak brzmi i jest sposób, aby temu zaradzić.

Zapalenie powięzi podeszwowej najczęściej pojawia się u osób, które zmagają się z większym od przeciętnego naciskiem na stopy. Szczególnie dotyczy to sportowców, miłośników wysokich obcasów i osób otyłych.

Kiedy chodziła odczuwała silny ból w okolicy pięty. Wszystko zmieniło się za sprawą tego sposobu
ojnieboli

Specjalista chiropraktyki, doktor DeFabio, udzieli wam kilku wskazówek, jak pozbyć się bolesnej przypadłości i wyleczyć ją w domu.

Ból związany z zapaleniem może być trudny do zniesienia. Niektórzy pacjenci skarżą się na niego od samego rana i opisują jako ‘przeszywający’. Dzieje się tak, gdy w tkankę biegnącą wzdłuż dolnej części stopy, łączącej piętę z palcami, wdaje się zapalenie.

Głównym celem jest zmniejszenie stanu zapalnego stopy. Należy rozmasować tkankę, w którą wdał się stan zapalny.

Oczywiście w takich przypadkach warto skonsultować się ze specjalistą, jednak często lekarze mają problemy ze zdiagnozowaniem tego rodzaju dolegliwości.

Kolejnym krokiem jest zwiększenie elastyczności w mięśniach łydki. Doktor DeFabio posługuje się kijem do masażu, którego pacjenci mogą bezpiecznie używać w domu.

Chodzi o to by zwiększyć przepływ krwi i elastyczność tkanki, która zredukuje stan zapalny i przyniesie ulgę.

Jeśli masaże rozluźniające nadal nie przynoszą pożądanych efektów, warto przystąpić do kolejnego kroku, którym jest naklejenie sportowej taśmy w obszarze stanu zapalnego.

Taśma stanowi oparcie dla stopy i zmniejsza obciążenie. Dzięki temu stan zapalny zostanie wyeliminowany znacznie szybciej, a sama taśma przyniesie ulgę w ciągu dnia.

Kto by pomyślał, że uporczywy ból stóp można zwalczyć w tak prosty sposób?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: youtube.com