Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

Szkoły zostaną pozamykane? Minister Zdrowia podał konkretny termin decyzji

Za nami pierwsze tygodnie roku szkolnego, który bez dwóch zdań jest inny niż wszystkie poprzednie. Z powodu pandemii koronawirusa jeszcze kilka miesięcy temu nie było wiadomo czy uczniowie wrócą od września do tradycyjnej nauki. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego placówki edukacyjne wznowiły jednak działalność stacjonarną choć nie wszystkie. Co czeka polskie szkolnictwo w najbliższej przyszłości?

Decyzja ministerstwa zdrowiu o powrocie uczniów do tradycyjnej formy nauki od samego początku budziła kontrowersje zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców. Teraz głos w sprawie ewentualnego powrotu do zdalnego nauczania zabrało ministerstwo zdrowia. Okazuje się, że szkoły mogą zostać ponownie zamknięte.

Pxfuel

Zamknięcie szkół. Taki scenariusz jest możliwy

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, wypowiedział się w kwestii ponownego zamknięcia szkół. Podczas wywiadu z Radiem Zet wspomniał o możliwym scenariuszem i zapewnił, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Na wyciągnięcie odpowiednich wniosków jest jednak jeszcze za wcześnie. Zdaniem ministra racjonalne wyciągnięcie wniosków i przeanalizowanie skutków powrotu do tradycyjnego nauczania będzie możliwe dopiero na początku października. Wtedy też możemy spodziewać się decyzji o ewentualnym powrocie do nauki zdalnej.

Instagram

Następstwa wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce

Szef resortu podczas rozmowy odniósł się także do następstw wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce, które nie są bezpośrednio związane ze szkolnictwem. Zdaniem Adama Niedzielskiego sytuacja w kraju doprowadziła do tego, że wiele osób rezygnuje z wykonywania regularnych badań kontrolnych. Zaniedbanie podstawowej profilaktyki zdrowotnej może konsekwencji mogą zaważyć o zdrowiu, a nawet życiu danej osoby. Ministerstwo Zdrowia planuje wdrożyć plan mający na celu odbudowę zdrowia Polaków m.in. poprzez strategię promowania badań profilaktycznych wśród obywateli.

Koronawirus raport

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś informację o kolejnych 837 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 16 ofiarach śmiertelnych. W sumie liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wynosi już 76 571 przypadków, z czego 2 253 osoby zmarły.

Źródła: Radio Zet
Fotografie: www.pxfuel.com