Kategorie Zdrowie

Zamiast kropli do oczu użyła kleju. Fatalna pomyłka mogła kosztować ją utratę wzroku

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby wydarzyło się coś, co może doprowadzić do tragedii. Wie coś o tym mieszkanka Detroit w stanie Michigan, która chcąc wyjąć soczewki kontaktowe zamiast po krople do oczu sięgnęła po buteleczkę z klejem do paznokci i to właśnie nim zakropliła sobie oczy. Chwilę później była już w szpitalu. Na samą myśl o to, co zrobiła, oczy same zaczynają piec!

Zamiast kropli do oczu użyła kleju

Yacedrah Williams mieszka w Detroit w stanie Michigan. Pewnego wieczoru zapomniała zdjąć soczewki kontaktowe. Zorientowała się, że tego nie zrobiła, około godziny 1 w nocy, kiedy się przebudziła. Zanim jednak je wyjęła, postanowiła użyć kropli nawilżających, aby ulżyć swoim zmęczonym, przesuszonym oczom. Niestety, pech chciał, że sięgając do kosmetyczki po ciemku, zamiast kropli do oczu wyjęła inną małą buteleczkę. Buteleczkę z klejem reperującym do paznokci, którą zakropliła sobie oko. Z pomyłki zdała sobie sprawę, gdy poczuła potworne pieczenie.

Zaczęłam krzyczeć i próbowałem go wytrzeć. Wtedy klej zamknął mi oko. Próbowałam polewać je zimną wodą i rozdzielić powieki, ale nie udało mi się – relacjonuje Williams

Flickr

Szczęście w nieszczęściu

Yacedrah trafiła do szpitala, gdzie usunięto jej soczewkę kontaktową. Soczewkę, która uratowała wzrok kobiety. To ona zatrzymała klej ograniczając tym samym kontakt substancji z tkanką ganki ocznej. Ta została jedynie podrażniona. Nie obyło się jednak bez straty rzęs, ponieważ personel szpitala musiał je usunąć, aby rozdzielić powieki i finalnie wyjąc soczewkę.

Zamiast kropli do oczu użyła kleju. Fatalna pomyłka mogła kosztować ją utratę wzroku
Twitter

Rada specjalisty

Jak przyznał dr George Williams, okulista z Beaumont Health w Royal Oak w stanie Michigan, Yacedrah uchroniła oko przed poważniejszymi uszkodzeniami dzięki szybkiemu przemyciu oka. W przeciwnym razie mogłaby ucierpieć na tym jej zdolność widzenia mimo tego, że miała w oku soczewkę.

Jeśli kiedykolwiek cokolwiek dostanie się do twojego oka, to co musisz zrobić natychmiast, to przepłukać oko wodą trzymając twarz pod kranem, albo wylewając na siebie wodę z butelki. Pewnie zrobisz trochę bałaganu, ale ocalisz swój wzrok

Rada od nas? Nigdy nie przechowujcie kropli do oczu i kleju w tym samym miejscu. To dla dobra i bezpieczeństwa dla Waszych oczu.

Źródła: twitter.com
Fotografie: twitter.com