×

Zamiast cukru dodaj do herbaty… pieprz. To doskonały wybór na chłodne dni

Herbata z cytryną,  z sokiem, z cukrem, z miodem, a może z miodem i cytryną lub pigwą? Możliwości jest mnóstwo, a każdy z nas ma tę swoją ulubioną. Choć wielu z nas od lat pije niezmiennie herbatę z tymi samymi dodatkami, zdarza się, że zależnie chociażby od pogody dorzucamy kilka mniej lub bardziej oczywistych składników.

Dla miłośników herbaty, którzy lubią nowe połączenia smakowe, mamy propozycję nie do odrzucenia, a mianowicie… herbatę z pieprzem. Chodzi nie tylko o jej ciekawy smak, ale przede wszystkim właściwości.

Właściwości herbaty

O właściwościach zdrowotnych herbaty można by było mówić bardzo dużo. Jakiś czas temu przedstawiliśmy 8 powodów, aby pić czarną herbatę codziennie. 

Odpowiednio przygotowana herbata z ulubionymi przez nas dodatkami poprawia humor jak nic innego, zwłaszcza, kiedy za oknem brakuje słońca. Gorąca herbata wbrew pozorom sprawdzi się jednak również, kiedy doskwiera nam upał – badania dowodzą, że pozwala łatwiej poradzić sobie z wysokimi temperaturami niż zimne napoje.

Herbata z pieprzem idealna na panującą aurę

Wiosna i początek lata w tym roku nas nie rozpieszczają. Pochmurne niebo, deszcz i wszechobecna szarówka to najczęstszy widok, który towarzyszy nam spoglądając przez okno. W takich warunkach nie ciężko o przemoknięcie czy infekcję górnych dróg oddechowych. Z pomocą przychodzi tutaj odpowiednio przygotowana herbata, a zwłaszcza herbata z pieprzem, która ma cudowne działanie, choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Herbata z pieprzem pomaga uniknąć przeziębienia, pomaga zrzucić zbędne kilogramy i zwalczyć wiele uporczywych dolegliwości jak chociażby ból brzucha czy wszelkie stany zapalne. Pieprz zawiera piperynę, która pobudza procesy trawienne, co sprzyja odchudzaniu. Ponadto ułatwia wchłanianie witamin z grupy B i selenu.

Jak przygotować herbatę z pieprzem?

Kiedy mówimy o herbacie z pieprzem nie mamy tutaj na myśli „czystej” herbaty z dodatkiem pieprzu. Niewielką ilość pieprzu z powodzeniem możesz dodać do swojej ulubionej herbaty z dodatkiem cukru, pigwy itd. Nie mniej jednak wielu wielbicieli herbaty z pieprzem poleca dodawanie przyprawy w połączeniu z miodem i cytryną.

To co, kto da się skusić na małą filiżankę herbaty w pieprzem?

Źródła: zywienie.abczdrowie.pl

Może Cię zainteresować