×

7 zdrowotnych powodów, by pić więcej piwa!

Mam dobre wieści dla miłośników piwa: naukowcy odkryli aż 7 korzyści zdrowotnych z jego picia. Dzięki temu możesz podnosić szlakę pełną złotego płynu za każdym razem z czystym sumieniem. Poznaj zatem zalety picia piwa!

#1 Piwo może zwiększyć gęstość kości

Różne badania wykazały, że piwo ma wysoką zawartość krzemu. To m.in. zwiększa gęstości kości. Ciemne piwo, w szczególności o wysokiej zawartości chmielu, zawiera krzem. W ten sposób umiarkowane spożywanie piwa może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.

#2 Zalety picia piwa – może podnieść poziom cholesterolu we krwi

Naukowcy odkryli, że picie piwa przyczynia się do zwiększenia proporcji zdrowego cholesterolu w organizmie. Dwie szklanki piwa dziennie mogą mieć pozytywny wpływ na poziom cholesterolu.

#3 Piwo może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia

Zgodnie z Harvard University, przeprowadzono ponad 100 badań, by wykryć związek pomiędzy piwem, a ryzykiem ataku serca. Wynik okazał się zadziwiający! Otóż picie piwa zmniejsza ryzyko ataku od 25 do 40%!

#4 Zalety picia piwa – Piwo może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy

Badacze znalazły związek pomiędzy umiarkowanym spożyciem alkoholu a zmniejszonym ryzykiem rozwoju cukrzycy typu 2!

#5 Piwo może zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe? Na szczęście jedno badanie pokazało, że prawdopodobieństwo powstawania kamieni nerkowych zmniejsza się o 40%, jeśli pijesz jedno piwo dziennie.

#6 Zalety picia piwa – Piwo może pomóc w walce z rakiem

Niemieccy naukowcy odkryli, że ksantohumol, związek z grupy flawonoidów występujący w szyszkach chmielu – wydaje się mieć niezliczoną liczbę zalet.

„Znając korzyści płynące z wykorzystywania ksantohumolu zawartego w chmielowych szyszkach, niektórzy podejmują próby wyprodukowania piw o tak dużym stężeniu ksantohumolu, aby piwa te miały działanie prewencyjne w chorobach nowotworowych. To jest jednak mrzonka, bo jak duże musiałoby być stężenie chmielu, aby tak silne działanie ksantohumolu uzyskać?” – tłumaczy Aneta Czaplicka ze start-upu DermoTech Beauty.

„Próby syntezy ksantohumolu są na świecie podejmowane, ale są bardzo drogie. We współpracy z toruńskim laboratorium opracowaliśmy najpierw metodę syntezy ksantohumolu, która umożliwia otrzymywanie próbki czystej – w 99 proc. składającej się z ksantohumolu. Potem zaczęliśmy robić próby, ale okazało się, że ksantohumol nie jest stabilny w środowisku wodnym. Szybko przekształca się w nieaktywny izoksantohumol. Trzeba było zwiększyć jego stabilność, dlatego został zamknięty w cyklodekstrynie” – opowiada.

#7 Piwo chroni nas przed demencją

Oczywiście na pierwszy rzut oka brzmi to dziwnie: ale przy pomocy alkoholu można walczyć z demencją! Faktem jest, że wspomniany powyżej ksantohumol może również pomóc w zapobieganiu stresowi oksydacyjnemu. Jest to jeden z czynników, który przyczynia się do otępienia w starości. Zatem piwo (oczywiście z umiarem) może rzeczywiście przyczyniać się do normalnego funkcjonowania mózgu.

Pamiętaj jednak, że nie chodzi tutaj o picie piwa bez umiaru! Druga strona codziennej imprezy przyniesie swoje konsekwencje.

Może Cię zainteresować