Kategorie DłoniePsychologiaUrodaZdrowie

Sposób, w jaki zaciskasz pięść, może zdradzać informacje na temat Twojej ukrytej osobowości

Język ciała może powiedzieć o naszej osobowości więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Obejmuje zazwyczaj takie komunikaty niewerbalne, jak gesty i ruchu ciała, mimikę, postawę, ruchu oczu czy nawet źrenic. Ktoś kiedyś powiedział nawet, że „ludzie są bardziej skłonni wierzyć w to co widzą niż to co słyszą” i z pewnością coś w tym jest.

Śmiało można powiedzieć, że istnieje wiele różnych sposobów, aby za pomocą własnego ciała dowiedzieć się nieco więcej na swój temat. Doskonałym do tego „narzędziem” są chociażby nasze dłonie. Okazuje się bowiem, że na temat czyjejś osobowości możemy powiedzieć sporo po prostu patrząc na to, w jaki sposób zaciska pięść.

Który z poniższych obrazków charakteryzuje sposób w jaki zaciskasz pięść?

Czy istnieje zależność pomiędzy sposobem zaciskania pięści, a to, jakimi ludźmi jesteśmy? W pewnym stopniu zapewne tak. Choć poniższy test niekoniecznie sprawdzi się to w każdym przypadku, warto go przeprowadzić 🙂

Pxfuel

Local News Express uprzedza, aby przed przejściem do opisów naturalnie zacisnąć pięść w sposób, w jaki to zawsze robimy, dobrze się jej przyjrzeć, a dopiero wtedy przeczytać o swojej osobowości.

Który z poniższych obrazków charakteryzuje sposób w jaki zaciskasz pięść?

#1 Kciuk ponad palcami

Kiedy zaciskasz pięść, Twój kciuk ląduje na pozostałych palcach? Ludzie postrzegają się jako charyzmatyczną i utalentowaną osobę o poczciwej naturze, która jest lubiana przez innych. Twoja samoocena jest wysoka i zawsze działasz uważnie. Za wszelką cenę starasz się unikać sytuacji, w których mógłbyś kogoś zranić. Nie lubisz podejmować ryzyka, ale zawsze stawiasz poprzeczkę wysoko. Ludzie lubią przebywać w Twoim towarzystwie.

#2 Palce nad kciukiem

Ludzie lubią Twój entuzjazm i kreatywność. Mają Cię inteligentną i rozważną osobę, od której bije spokój. Jesteś osobą opanowaną, cenisz lojalność, szczerość i uwielbiasz spędzać czas w gronie najbliższych. Pragniesz czuć się dobrze w związku z drugą połówką. Z drugiej zaś strony możesz trwać w związku tylko dlatego, bo nie chcesz zranić drugiej osoby – nie pozwala Ci na to empatyczne podejście do życia. Za wszelką cenę unikasz dramatów i łatwo wybaczasz.

#3 Kciuk przy palcu wskazującym

Twoja wyobraźnia nie zna granic, dlatego zwykłeś rozważać różne scenariusze danej sytuacji. Jesteś hojny, opiekuńczy i przyjazny, ale także uparty i niecierpliwy. Doceniasz szczerość i serdeczność. Te cechy opisują również Ciebie. Jeśli jednak ktoś próbuje to wykorzystać, zwykle udaje Ci się to rozpoznać, przez co szybko eliminujesz go z grona bliskich znajomych. Co do życia uczuciowego, raczej jesteś osobą wycofaną. Dążysz za spełnianiem marzeń i liczysz, że uda Ci się znaleźć osobę, która będzie Cię kochać mimo wszystko.

Czy te opisy sprawdzą się w Twoim przypadku? Nie wiem. Wiem natomiast, że u mnie, w moim mniemaniu, sprawdziło się praktycznie wszystko.

Źródła: pl.newsner.com