×

12 zachowani mężczyzn, które zdradzają, że stracił zainteresowanie waszym związkiem

To zupełnie normalne, że w związku raz jest lepiej a raz gorzej. W końcu dwoje różnych ludzi decyduje się na wspólne życie. Trochę to trawa zanim się „dotrą”. Są jednak pewne oznaki, które mogą wskazywać, że Twój partner stracił zainteresowanie waszym związkiem. Te zachowania zauważalne są szczególnie u mężczyzn.

12 zachowań, które pokazują, że mężczyzna stracił zainteresowanie związkiem?

1# Wycofanie

źródło: canva

źródło: canva

Twój partner może wycofać się emocjonalnie, nie dzieląc się z Tobą swoimi uwagami i uczuciami. Ponadto może zacząć wycofywać się fizycznie, wyprowadzić się z domu lub być cały czas zajęty spotkaniami z przyjaciółmi. Przestanie wyrażać czułość lub nie będzie chciał uprawiać z Tobą seksu.

2# Ciągła krytyka

źródło: canva

źródło: canva

Kiedy czujesz, że Twój mężczyzna nagle zaczyna Cię krytykować i przerzucać na Ciebie winę za najdrobniejsze „pierdoły” może być to znak. Jego krytyczne podejście może być po prostu niedojrzałym sposobem na wycofanie się z relacji. W ten sposób szuka powodu do rozstanie z Twojego powodu.

3# Brak troski

Jeśli Twój mężczyzna nie wykazuje żadnego rodzaju zdrowej zazdrości o Wasz związek. Dodatkowo gdy ewidentnie widać, że coś jest nie tak, a on jest bierny, oznacza to, że stracił zainteresowanie związkiem.

4# Zwleka z odpowiedzią na SMS lub nie zawsze odbiera telefon

źródło: canva

źródło: canva

Jeżeli twój partner zwleka z odpisywaniem na Twoje sms-y lub nie odbiera telefonu, może oznaczać to, że powoli wycofuje się ze związku. Traci zainteresowanie i nie ma ochoty z Tobą rozmawiać, ani dowiadywać się co u Ciebie słychać. Jeżeli cały czas to Ty musisz inicjować rozmowy, to znak, że w waszym związku dzieje się coś niedobrego.

5# Nie planuje spędzania razem czasu

Randki i inne wyjścia nie powinny odbywać się tylko na początku związku. Oczywiście nie uważamy, że tylko mężczyzna jest odpowiedzialny za tego typu aranżowanie czasu. Jeżeli jednak widzisz, że w ogóle nie wykazuje chęci randkowania lub wspólnych wyjść być może nie jest już Tobą zainteresowany.

6# Flirtuje z innymi kobietami

Jeśli twój mężczyzna otwarcie flirtuje z innymi kobietami, gdy jesteś w pobliżu, to naprawdę zły znak. Przestaję mu zależeć na Tobie, twoich uczuciach i tym że może Cię w ten sposób urazić. Nie powinnaś tego tolerować, ale zwróć mu na to uwagę, gdy zostaniecie sami. Jeśli zaprzeczy, to znaczy, że masz problem.

7# Nie chce rozmawiać o waszym związku

źródło: canva

źródło: canva

Jeżeli mężczyzna ewidentnie ucieka od tematów dotyczących waszego związku oznacza to, że on wcale nie chcę już w nim być. Udana relacja dwojga ludzi to ciężka praca. Gdy się chce, aby związek był naprawdę udany potrzeba wiele rozmów, a nawet kompromisów. Kiedy mężczyzna nie chcę o tym rozmawiać, bez wątpienia nie jest jeszcze gotowy na dojrzały i długotrwały związek.

8# Nie dba o swoją higienę

Zauważyłaś, że Twojemu mężczyźnie brakuje motywacji nawet do tego, żeby się odświeżyć. Nie ma wątpliwości, że chcę Ciebie do siebie zniechęcić. Jego brak wysiłku jest jasnym komunikatem. Nie tłumacz go, jeżeli naprawdę by mu zależało to dbałby o siebie.

9# Nie czuję już potrzeby biskości

źródło: canva

źródło: canva

Czułe pieszczoty i przytulanie są normalną częścią intymnego związku. Jeśli mężczyzna przestał Cię przytulać, lub co gorsza odrzuca Twoje czułości, powinno być to dla Ciebie czerwone światło ostrzegawcze.

10# Nie chce spędzać czasu z Twoja rodzina i znajomymi

Jesteście ze sobą już dłuższy czas a Ty wciąż nie poznałaś jego rodziny bądź on nie chce poznać Twojej. To niepokojące. Oczywistym etapy w relacji jest poznawanie i spotykanie się z rodziną oraz wspólnymi przyjaciółmi. Jeśli on ewidentnie tego nie chce powinnaś zastanowić się nad sensem waszego związku.

11# Nie pyta Cię o Twoje samopoczucie oraz o to jak Ci minął dzień

W związkach powinna być równa ilość dawania i brania, oraz troska o siebie nawzajem. Jeśli jesteś jedyną osobą okazującą troskę lub opiekę, może to oznaczać, że Twój mężczyzna traci Tobą zainteresowanie.

12# Nie szanuje Cię

Kiedy mężczyzna podchodzi do wielu ważnych dla Ciebie spraw obojętnie. Nie przejmuje się Twoim zdaniem. Albo nie troszczy się o Twoje uczucia, to znak, że wasz związek jest na skraju rozpadu.

Jeżeli zauważyłaś u swojego partnera wiele z powyższych zachowań zastanów się poważnie nad waszym związkiem. Zanim jednak zdecydujesz się na jakikolwiek ruch, porozmawiaj z nim szczerze i podziel się swoimi wątpliwościami. Dobrym sposobem może okazać się terapie dla par, gdzie terapeuta obiektywnie przyjrzy się waszej relacji.

Może Cię zainteresować