Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Mama zorganizowała świetną zabawę dla swojego synka. Wystarczył kawałek ścieżki i kreda

Wszyscy wiemy, że ruch jest niezwykle ważny nie tylko w życiu dorosłej osoby, ale również i w życiu dziecka. W końcu to ruch jest przejawem życia, a aktywność fizyczna czynnikiem kształtującym ludzki organizm i jego funkcje. Każdy rodzic powinien więc dbać o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka i zapewnienie mu odpowiedniej ilości wszechstronnego ruchu. Wszystko wskazuje na to, że ta mama wywiązuje się z tego zadania idealnie!

Ruch w życiu dziecka

Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe do tego, aby rozpocząć zdrowy, aktywny styl życia, który zakorzeni się w podświadomości naszej pociechy. Często jest tak, że maluchów do aktywności fizycznej nie musimy jakoś szczególnie namawiać. Dzieci same w sobie na tym etapie życia są bardzo ruchliwe. Wystarczy stworzyć im do tego przynajmniej w miarę dogodne warunki, a tutaj możliwości jest wiele: spędzanie czasu na placu zabaw, zabawa w chowanego, urządzenie w domu lub mieszkaniu specjalnego kącika rozrywki czy aktywny czas spędzony na zewnątrz.

Małe dzieci powinny mieć co najmniej 1,5 h aktywności fizycznej dziennie. Ma to ogromny wpływ na rozwój silnych, zdrowych kości i mięśni, kondycję fizyczną malucha, zdrowie serca, masę ciała, a także zmniejszenie ryzyko wystąpienia takich chorób, jak osteoporoza, choroby serca czy nadciśnienie.

Pixabay

Mama zorganizowała świetną zabawę dla swojego synka

Mama, którą można zobaczyć na poniższym nagraniu, wydaje się doskonale zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest ruch i zabawa w życiu dziecka. Z tego też względu przygotowała dla dziecka zabawę, której nie oparłby się żaden maluch! Przebieg zabawy z udziałem chłopca został zarejestrowany na nagraniu.

Zabawa prawdopodobnie ma miejsce w parku, a dokładniej na ścieżce dla pieszych w parku. Kobieta (prawdopodobnie do ona przygotowała wcześniej tę zabawę) do jej przygotowania potrzebowała wyłącznie kredy, a raczej dużych pokładów kredy. To właśnie za jej pomocą na ścieżce powstał swego rodzaju tor przeszkód dla malucha. Podczas zabawy skrupulatnie pilnowała, aby chłopiec wykonał każde kolejne zadania tak jak należy.

To po prostu trzeba zobaczyć! Czy to nie piękny widok?

Good Idea…

Good Idea…

Opublikowany przez Conor Maynard Środa, 1 lipca 2020

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.facebook.com