×

Z tym sposobem pozbędziesz się samodzielnie kamienia nazębnego. Wystarczą Ci 2 minuty!

Białe i czyste zęby to marzenie każdego z nas. Można oczywiście inwestować w drogie zabiegi, ale nie oszukujmy się – starasz się znaleźć alternatywę dla wydawania pieniędzy. Szukasz w Internecie skutecznych porad, dzięki którym nie tylko Twoje zęby będą lśnić, ale i pozbędziesz się z nich kamienia nazębnego.

Pora w końcu porządnie o to zadbać! I niech nie przerazi Cię to, że wśród składników jest soda oczyszczona i woda utleniona – owszem, przydają się one do czyszczenia przedmiotów gospodarstwa domowego, ale i sprawdzą się w doprowadzeniu do porządku jamy ustnej. Do tych wszystkich oburzonych osób: a sprawdzaliście kiedykolwiek skład płynów do płukania ust lub produktów do wybielania? Nikt nie mówi, że mieszankę macie trzymać nieskończenie długo w jamie ustnej. Już wyjaśniamy, jak się do tego zabrać. Bez obaw!

Składniki:

 • 1 łyżka sody oczyszczonej
 • ½ łyżeczki soli
 • ½ szklanki wody utlenionej (tylko 1-3%)
 • 1 szklanka zimnej wody
 • ½ szklanki ciepłej wody
 • wykałaczka
 • szczoteczka do zębów

Pamiętaj, aby dokładnie odmierzyć każdy składnik. Proporcje są bardzo ważne i mogą wpłynąć na Twoje zdrowie, gdy z nimi przesadzisz! Tej mieszanki także nie należy połykać. Trzymaj z daleka od dzieci.

 1. Połącz sól z sodą oczyszczoną w małym naczyniu.
 2. Zmocz szczoteczkę pod bieżącą ciepłą wodą, a następnie 'zanurz’ w miksturze z punktu 1.
 3. Szczotkuj zęby tak jak robisz to normalnie, a na koniec wypluj mieszankę.
 4. Teraz nadszedł czas, aby przejść do najlepszej części tego zadania – do płukania jamy ustnej. Ten krok jest naprawdę prosty. Wystarczy połączyć ½ szklanki wody utlenionej z ½ szklanki ciepłej wody i płukać tym usta przez około minutę.
 5. Aby usunąć jak najwięcej kamienia nazębnego, użyj wykałaczki do trudno dostępnych miejsc, a na koniec wypłucz zimną wodą.
 6. Powtarzaj ten proces dwa razy w tygodniu, ale pamiętaj, że ta czynność nie zastąpi codziennej rutyny związanej ze szczotkowaniem.

A czy Ty masz jakieś sprawdzone sposoby na dodatkową pielęgnację jamy ustnej? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

Może Cię zainteresować