×

Wystarczy jeść codziennie 1 łyżkę tego naturalnego produktu. Szybko zauważysz korzystne efekty!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się czym jest miód i dlaczego jest taki zdrowy?

Pszczoły robią miód z nektaru kwiatów. Przy użyciu rurki w kształcie języka wyodrębniają go i przechowują w drugim żołądku. Tam nektar miesza się z enzymami i jest przekazywany dalej, do „linii montażowej” plastra miodu.

Miód w 80 procentach jest naturalnym cukrem, w 18 procentach składa się z wody, a reszta to witaminy i minerały. Zapytacie pewnie, jak to możliwe, że coś o tak wysokiej zawartości cukru jest zdrowe. W rzeczywistości chodzi o witaminy i minerały, które możemy znaleźć w miodzie, a same cukry są proste, więc z łatwością przyswajane przez organizm.

Zobaczcie jakie korzyści możecie czerpać z regularnego spożywania miodu:

1. Więcej energii

Badania pokazały, że miód jest skutecznym źródłem energii, szczególnie sprawdzającym się w przypadku sportowców. W przeciwieństwie do innych węglowodanów, miód nie powoduje spadku cukru we krwi. Stopniowo uwalnia energię co wpływa na zwiększenie siły i szybkość treningu. Następnym razem zamiast słodkich napojów gazowanych, wypij szklankę wody z łyżką miodu.

2. Spala tłuszcz

Spożywanie łyżki miodu przed snem pomoże pozbyć się niechcianego tłuszczu. Badania udowodniły, że przyspiesza metabolizm i zmniejsza hormony stresu podczas snu. Najlepiej przed snem wypić herbatę z miodem i cynamonem.

3. Leczy skaleczenia i oparzenia

Miód z lipy jest najlepszy w leczeniu skaleczeń i oparzeń dzięki swoim antybiotycznym właściwościom. Wystarczy wetrzeć odrobinę miodu na ranę. Ta metoda również sprawdza się w przypadku trądziku.

4. Łagodzi kaszel

Zaledwie dwie łyżeczki przed sen może złagodzić i stłumić kaszel w ciągu nocy. Metoda jest bezpieczna i doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci.

5. Przynosi ulgę podczas nudności

Miód połączony z cytryną ukoi nudności. Wiele kobiet w ciąży wie, jak wielkim błogosławieństwem okazuje się ten naturalny sposób. Sok z cytryny usuwa toksyny z żołądka a miód łagodzi niepokój i wspomaga działanie cytryny

6. Obniża ciśnienie krwi

Miód zawiera oligosacharydy, czyli węglowodany, które są przeciwutleniaczami. Pozytywnie wpływają na ciśnienie krwi, szczególnie u osób borykających się nadciśnieniem. Warto więc rozważyć łyżkę miodu w codziennej diecie.

7. Leczy łupież

Przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwutleniające właściwości miodu sprawiają, ze skutecznie możesz pozbyć się łupieżu. Rozcieńcz miód w wodzie i mieszanką nacieraj skórę głowy. Pozostaw na głowie przez około trzy godziny i delikatnie opłukaj. Codzienna terapia przyniesie zdumiewające efekty.

8. Poprawia sen

Jedzenie miodu sprzyja dobrze przespanej nocy. Zmniejsza wydzielanie kortyzolu i pomaga zasnąć. Również pomaga szybciej zregenerować narządy wewnętrzne.

Puchatek wiedział co dobre 🙂

Może Cię zainteresować