Kategorie CiałoUrodaZdrowie

74-latka zachwyca swoją formą. Ma radę dla wszystkich, którzy jeszcze nie zaczęli ćwiczyć

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Nigdy również nie jest za późno na to, aby zawalczyć o wymarzoną sylwetkę. Nie wierzysz? Nasza bohaterka rozpoczęła treningi, kiedy miała już ponad… 70 lat! Dziś wciąż jest aktywna i wie, że była to najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć.

„Nie możesz cofnąć zegara, ale może go ponownie nakręcić”

Joan MacDonald ma aktualnie 74 lata. Mimo podeszłego wieku wciąż cieszy się z życia i czerpie z niego pełnymi garściami. Wszystko zmieniło się niespełna 2 lata temu, kiedy to postanowiła zawalczyć o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie. Dziś, dzięki swojej niesamowitej podróży ze sportem, zgromadziła na swoim koncie na Instagramie ponad 800 000 obserwatorów. To głównie tam publikuje liczne nagrania z siłowni i swoich treningów, które mogłyby zawstydzić niejedną znacznie młodszą osobę.  Jej motto brzmi: „Nie możesz cofnąć zegara, ale może go ponownie nakręcić.”.

Instagram

Trenerką Joan jest jej córka, Michelle MacDonald, która jest z zawodu trenerem personalnym. To przede wszystkim jej zawdzięcza swoją spektakularna przemianę.

Niedawno Joan poruszyła w mediach społecznościowych temat odpowiedniego ubierania się na trening jako czynnika motywującego. Z jej wpisu dowiadujemy się, że nawidziła obcisłych ubrań, dlatego też zawsze ubierała się w za duże szorty i bluzkę. Dopiero kiedy jej córka nalegała, aby zmieniła swoja garderobę, zgodziła się. Finalnie Joan zauważyła kolosalną zmianę.

Kiedy zobaczyłam siebie w tych obcisłych ubraniach i uroczych kolorach, zrozumiałam, że mój wewnętrzny dialog na temat ubioru musi odejść w zapomnienie… Właściwie miałem mięśnie! Właściwie całe moje ciało mi się podobało. Czułam się tak dobrze!

Wystarczy tylko spojrzeć na te zdjęcia, aby zrozumieć, co 74-latka miała na myśli…

Instagram

Joan dodaje, że choć może wydawać się, że styl ubierania na trening ma niewiele do rzeczy, w rzeczywistości może być świetnym narzędziem motywacyjnym do dalszej pracy. Poza tym ma potężny wpływ na poczucie własnej wartości, zwłaszcza, kiedy idzie on w parze z wysportowaną sylwetką. Grunt to jednak zrobić w tym kierunku pierwszy krok.

Zwracasz uwagę na swój strój podczas treningu?

Źródła: www.menshealth.com
Fotografie: www.instagram.com