Kategorie Zdrowie

7 mało popularnych rozwiązań dla kobiet, które sprzyjają zdrowiu i ułatwią Ci życie

Życie kobiety rządzi się swoimi prawami. Cykl menstruacyjny, okres poporodowy czy karmienie piersią to „etapy”, przez które ciężko przebrnąć wielu paniom na całym świecie bez odpowiedniego wsparcia. Tym wsparciem mogą być najbliżsi lub też zbawienne wynalazki. Wynalazki, które mogą sprawić, że Twoje życie stanie się spokojniejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze.

10 mało popularnych wynalazków dla kobiet, które sprzyjają zdrowiu i ułatwią Ci życie

#1 Kubeczek menstruacyjny

Mowa o jednorazowym, elastycznym kubeczku, który jest noszony od wewnątrz w celu gromadzenia krwi menstruacyjnej. Jest hipoalergiczny, nielateksowy, przyjazny dla środowiska, a przede wszystkim bezpieczny w stosowaniu. Kubeczek nie powoduje suchości ani podrażnień, na które często uskarżają się kobiety.

wynalazki dla kobiet
indiegogo.com

#2 Urządzenie do śledzenia cyklu i płodności

Kolejny wynalazek to proste urządzenie, które mierzy poziom CO2 uwalnianego w oddechu. Na tej podstawie urządzenie wyświetla dane dotyczące cyklu i płodności w czasie rzeczywistym w zaledwie 60 sekund.

#3 Bielizna odporna na okres

FLUX to zgłoszona do opatentowania bielizna, która posiada unikalny wbudowany „panel ochronny”. Wspomniana bielizna to idealny wybór na okres miesiączkowania i problemy, takie jak nietrzymanie moczu. Możesz je nosić na co dzień. Bielizna ma właściwości antybakteryjne, antyzapachowe i jest „odporna” na plamy.

wynalazki dla kobiet
indiegogo.com

#4 Rajstopy odporne na okres

Specjalne rajstopy posiadają 3-warstwową podkładkę, która doskonale wchłania wilgoć, przez co nie musisz się martwić o swój okres. Możesz je nosić z tamponami, podpaskami lub wspomnianymi wyżej kubkami.

#5 Nowoczesne tampony

Dzięki spiralnej konstrukcji tampony Sequel lepiej się wchłaniają. Są bardzo miękkie. Zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać przeciekaniu i zapewniać maksymalny komfort. Polecane są przede wszystkim sportowcom i osobom aktywnym ruchowo.

trysequel.com

#6 Robot do manicure

Czy wiesz, że przeciętna kobieta poświęca średnio 3120 minut rocznie na zadbanie o swoje paznokcie?! Manicure doprowadzi Twoje paznokcie do pożądanego stanu w mniej niż 10 minut. To ogromna oszczędność czasu!

#7 Bransoletka ochronna

Kolejny wynalazek to specjalna bransoletka, dzięki której błyskawicznie powiadomisz drugą osobę, gdzie jesteś. Sprawdzi się idealnie w przypadku zagrożenia i niebezpieczeństwa.

wynalazki dla kobiet
Instagram

Który z tych wynalazków najbardziej Cię przekonuje? Co jeszcze powinno zostać stworzone dla kobiet, aby ułatwić im życie? Czekamy na Twoje propozycje!

Źródła: brightside.me