Kategorie UrodaZdrowieZęby

7 sposobów na pozbycie się kamienia nazębnego. To wybieli je w naturalny i naprawdę tani sposób

Większość z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu. Bardzo często zazdrościmy innym perłowo białych zębów, a zasługi przypisujemy drogim preparatom lub zabiegom. Jednak istnieją proste sposoby na wybielenie zębów bez wydawania pieniędzy! I właśnie nimi chcemy się dzisiaj z wami podzielić. Wszystko domowymi sposobami i w naturalny sposób.

1. Szczypta soli

mamabee
irishtimes

Podczas codziennego szczotkowania dodaj odrobinę soli. Szczypta może zdziałać cuda, a stosowanie nie przynosi żadnych szkodliwych efektów ubocznych!

2. Truskawki i soda oczyszczona

mamabee
mamabee

Choć może wydawać się to dziwne, mieszanka truskawek i sody zadziała jak peeling. Wystarczy wspomóc się szczoteczką. Pestki truskawek usuną przebarwienia, a soda naturalnie wybieli zęby.

3. Mleko

zeby-8
zphotoblog

Aby zrównoważyć kwasowość w kawie lub herbacie, dodaj kilka łyżek mleka. W ten sposób unikniesz przebarwień.

4. Skórka z banana

zeby-7
timthuocnhanh

Pocieraj zęby skórką z banana. Rezultaty są niesamowite!

5. Ocet jabłkowy

zeby-2
stylecraze

Szczotkuj zęby odrobiną octu jabłkowego, a odkryjesz jego magiczną moc wybielania zębów. Zabieg powtarzaj raz lub dwa razy w tygodniu!

6. Cytryna

zeby-5
lifehack

Płukanie jamy ustnej wodą z cytryną również przynosi pożądane rezultaty. Innym sposobem może być pocieranie zębów skórką, tak jak w przypadku banana.

7. Oliwa z oliwek lub olej kokosowy

zeby-3
wernercairns

W obydwu przypadkach możesz płukać jamę ustną wodą z odrobiną oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Innym wyjściem jest naniesienie odrobiny specyfiku na wacik i pocieranie nim zębów.

Źródło i fotografie: healtheternally.com