Kategorie SeksZdrowie

12 niesamowitych rzeczy, które dzieją się z Twoim ciałem w czasie orgazmu, a nawet o tym nie wiesz

Zazwyczaj ludzie uprawiają seks z miłości lub dla przyjemności, przy czym kompletnie nie mają pojęcia, że jest on także niezwykle zdrowy dla ich ciała, a nawet i ducha. Dziś mamy dla Was aż 12 korzyści, jakie płyną z udanego życia seksualnego.

Po przeczytaniu tego tekstu prawdopodobnie zaciągniecie swojego partnera lub partnerkę do sypialni. Dlatego – śmiało, nie krępujcie się czytajcie!

1. Orgazm łagodzi ból

Cierpisz na migrenowe bóle głowy? Bolą Cię stawy lub plecy? Pokochaj się ze swoim partnerem lub partnerką. Beverly Whipple – światowej sławy seksuolog, twierdzi, że dzięki orgazmowi nasz próg bólu może wzrosnąć aż o 74%! Co więcej, w Headache Clinic w Southern Illinois University został wykonany eksperyment, który to potwierdził. Brały w nim udział osoby, cierpiące na migrenę. Okazało się, że w czasie i po orgazmie doznały one ulgi lub całkowitego ustąpienia bólu.

2. Orgazm stymuluje pracę mózgu

A właściwie poprawia krążenie krwi w naszym organizmie. A nasz mózg baaaardzo jej potrzebuje – dobrze dotleniony mózg pracuje o wiele lepiej. Barry Komisaruk i Nan Wise przeprowadzili ciekawy eksperyment, w czasie którego podłączono do urządzeń MRI kobiety, które się masturbowały. Na odczytach dokładnie było widać, że ich mózg pracuje wydajniej po osiągnięciu orgazmu.

pexels
pexels

3. Orgazm zapewnia lepszy sen

Zwłaszcza jeżeli jesteś mężczyzną… Na pewno zauważyłeś, że po seksie nagle stajesz się bardziej senny. Nic się nie martw, to prawdopodobnie nie jest tak, że partnerka Cię nudzi… To po prostu zupełnie naturalne. Dzieje się tak, ponieważ wytwarzane są wtedy endorfiny odpowiedzialne za nasze odstresowanie oraz poczucie odprężenia i relaksu. Wbrew pozorom okazuje się, że dotyczy to także i kobiet. Beverly Whipple w książce „The Answer Guide Orgazm” twierdzi, że aż 32% przebadanych pań wyznała, iż ​​musiała masturbować się nie jeden raz przed snem, aby ułatwić sobie zaśnięcie. To wskazuje na to, że u niektórych kobiet, orgazm powoduje podobny odruch!

4. Orgazm zapobiega depresji

Według badaczy z Nowego Jorku osoby, które często współżyją i są usatysfakcjonowane seksualnie, wykazują mniejszą podatność na stany depresyjne niż inni. Twierdzą też, że orgazm działa jako swego rodzaju naturalny środek przeciwdepresyjny. Wszystko przez znaczne uwalnianie się w czasie jego trwania oksytocyny oraz endorfin.

pexels
pexels

5. Orgazm sprzyja wierności

Według niemieckich badań osoby, które wiodą satysfakcjonujące życie seksualne ze swoim partnerem są mniej skłonne do zdrady. Odpowiada za to nie tylko samo uczucie spełnienia seksualnego – orgazm pobudza nie tylko ośrodki związane z odczuwaniem przyjemności, ale wpływa on także na pracę ośrodka odpowiedzialnego za emocje… Dlatego jesteśmy bardziej przywiązani do osoby, która potrafi doprowadzić nas do orgazmu.

6. Orgazm odmładza

Zapomnij o zabiegach i kremach odmładzających… Lekarstwo na młody i promienny wygląd jest jedno: udany seks. Wystarczy, że będziesz kochać się co najmniej 4 razy w tygodniu, a możesz wydawać się nawet 10 lat młodszy. Zdaniem naukowców, dzieje się tak ze względu na uwalnianie niektórych hormonów w organizmie. Regenerują one naszą skórę i nadają jej większą elastyczność. W Edynburgu zorganizowano doświadczenie, w którym grupa ludzi oceniała poprzez lustro weneckie wiek osób po drugiej stronie. Okazało się, że ci badani, którzy uprawiali seks średnio 4 razy w tygodniu, wyglądali o 12 lat młodziej.

pexels
pexels

7. Orgazm przedłuża życie

Teraz już wiesz, co należy robić, aby żyć długo… Badania przeprowadzone w Walii analizowały aktywność seksualną wśród 918 mężczyzn w wieku od 45 do 59 lat. Odnotowano, że ci panowie, którzy przeżywali co najmniej 2 orgazmy w tygodniu, dożywali starszego wieku niż ci, którzy nie byli aż tak usatysfakcjonowani seksualnie… Do dzieła!

8. Orgazm relaksuje i odpręża

To może wydawać się oczywiste, przecież w czasie orgazmu uwalnia się oksytocyna. Ma ona relaksujący i rozluźniający wpływ na nasze ciało. Jednak, neurolodzy z Uniwersytetu w Groningen w Holandii odkryli jeszcze jedną zdumiewającą rzecz… Okazuje się, że po orgazmie u kobiet wyłącza się część mózgu odpowiedzialna za lęk i poczucie niepokoju. Co więcej, osoby, które uprawiają seks choćby nawet i raz na 2 tygodnie są mniej podatne na stres w życiu codziennym.

pexels
pexels

9. Orgazm pomaga w walce z przeziębieniem i grypą

Orgazm wzmacnia nasz układ odpornościowy. Po udanym seksie nasz organizm zaczyna produkować więcej immunoglobuliny A, która naturalnie chroni nas przed bakteriami i wirusami. Poziom tego związku w ciele osób, które regularnie współżyją, jest około 30 % wyższy.

10. Orgazm z wiekiem jest coraz lepszy

Według najnowszych badań przeprowadzonych na parach w wieku 45 lat lub wyższym, okazuje się, że seks sprawiał im coraz większą przyjemność, wraz z mijającymi latami. Choć wraz z wiekiem seks uprawiali rzadziej to był on według nich, o wiele bardziej przyjemny. Okazuje się też, że kobiety po 40 roku życia są bardziej wymagające i bardziej skłonne do eksperymentów…

pexels
pexels

11. Orgazm pomaga zwalczyć trądzik

Myślicie, że mądrości zawarte w jednej z najpopularniejszych polskich komedii, są całkowicie nieprawdziwe? Otóż jesteście w błędzie. Seks może mieć wiele wspólnego z trądzikiem. Bardzo często jest on następstwem nieprawidłowego funkcjonowania hormonów – testosteronu u mężczyzn oraz progesteronu u kobiet. Seks natomiast wyrównuje poziom hormonów i dodatkowo eliminuje z organizmu toksyny. Co więcej, poprzez poprawianie krążenia, także i sama skóra jest lepiej dotleniona. Niestety są też przypadki, kiedy konieczna będzie wizyta u lekarza dermatologa i leczenie farmakologiczne.

12. Orgazm zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty

Orgazm wpływa u obu płci na lepsze funkcjonowanie narządów płciowych. Co więcej u mężczyzn, którzy regularnie uprawiają seks, zmniejsza się ryzyko wystąpienia raka prostaty. Zdradzają to badania opublikowane przez American Medical Association.

To jak? Macie swoją drugą połówkę gdzieś w zasięgu ręki? Jeśli tak, to… do dzieła!

Źródło: portal.abczdrowie.pl, demotivateur.fr | Fotografie: pexels.com