Kategorie TwarzUrodaZęby

Masz podkrążone oczy? Problem może rozwiązać ortodonta

Worki pod oczami nie dodają nam uroku. Jednak nie zawsze pomaga wyspanie się bądź relaks czy opatrunek, a nawet drogi krem. W czym więc leży przyczyna? Może na to pytanie odpowie Ci stomatolog?

Tak, stomatolog. Problem z workami pod oczami jest dość popularnym problemem, który nęka ludzi. Ich przyczyny można dopatrywać się w genach czy w przemęczeniu organizmu.

Za taki wygląd może być odpowiedzialne także odwodnienie organizmu, dieta bogata w sól, czy chore nerki, nadnerczy, zaburzenia krążenia, a nawet problemy z tarczycą lub zmiany hormonalne

Jeżeli jednak nie mamy tych schorzeń, a nigdy wcześniej nie mieliśmy worków pod oczami, powinniśmy być czujni. Nie ignoruj tych objawów i wybierz się do lekarza…

Przejdźmy teraz do najważniejszego, czyli do tego, czy obecność worków pod oczami możne wynikać z naszego stanu zdrowia zębów? Muszę przyznać, że sama byłam zaskoczona tą informacją, ale jak się okazuje – tak!

Worki pod oczami mogą być spowodowane zbyt wąskimi szczękami, którym towarzyszy wysokie podniebienie, a to powoduje problemy z krążeniem limfatycznym w okolicy twarzy.

Pomocny będzie m.in. aparat ortodontyczny, który pomoże rozszerzyć zwężone kości, a co więcej, poprawi wygląd twarzy i usunie nadmiar zalegającej limfy, która powoduje worki pod oczami.

Po pierwsze, jeżeli widzisz, że masz często worki pod oczami, koniecznie zrób badania i poznaj przyczynę ich powstawiania, ponieważ jest to wyraźny sygnał od organizmu, że dzieje się coś złego.

Po drugie, zwracaj uwagę na kosmetyki. Wybieraj te nawilżające i bardzo delikatne. Możesz używać także tych z witaminą C, ponieważ będą odpowiedzialne za uszczelnienie naczynek krwionośnych.

Po trzecie, możesz pomóc sobie w domowym zaciszu i wykonać masaż poprawiający przepływ limfy. Poniżej zostawiam Ci video, w którym zobaczysz krok po kroku jak go wykonać!

Źródło: spaandmore.pl | Fotografie: www.Instagram.com, www.YouTube.com | Miniatura wpisu: pinterest.com pinterest.com