Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

5 złych rzeczy, które może wywołać codzienne picie wody z cytryną. O tym się nie mówi!

Ile to razy widziałam, jak uwielbiane przez ludzi modelki pokazują, jak o poranku sączą na czczo ciepłą wodę z sokiem. Od lat mówi się, że jest to napój, który niesie ze sobą same plusy.

Woda z cytryną o poranku poprawia trawienie, wspomaga odchudzanie i ma zbawienny wpływ na cerę

Jednak czy aby na pewno jest w 100% dobra?

Spożywanie jej w tak dużych ilościach może przynieść równie wiele negatywnych skutków

Eksperci doszukali się aż 6 niebezpieczeństw!

#1 Może uszkodzić zęby

Woda z cytryną może powodować erozję szkliwa. Cytryna jest bardzo kwaśna a częste narażanie na nią zębów może spowodować ich szorstkość i żółty kolor. Postaraj się pić ten napój za pomocą słomki wielokrotnego użytku!

#2 Woda z cytryną może powodować ból brzucha

Podczas gdy sok z cytryny zawiera szeroką gamę korzyści zdrowotnych, wyciśnięcie zbyt dużej ilości do wody może spowodować niebezpieczne skutki uboczne dla Twojego zdrowia. Może być nim zaburzenia refluksu żołądkowo-przełykowego, który jest wywoływany przez kwaśne pokarmy, takie jak sok z cytryny i może powodować zgagę, nudności i wymioty.

#3 Skórki z cytryny mogą mieć bakterie e-coli

Naukowcy odkryli, że prawie 70% cytryn w restauracjach zawierało organizmy, które mogą powodować wymioty i biegunkę. Aby uniknąć zarazków, wyciśnij cytrynę zamiast dodawać ją w plasterkach z łupką.

#4 Możesz pogorszyć owrzodzenie skóry

Nie ma nic gorszego niż budzenie się z bolesnym podrażnieniem nowo powstałej rany rakowej na Twoich ustach. Chociaż większość opryszczek ustąpi samoistnie w ciągu tygodnia lub dwóch, przy piciu wody z cytryną możesz wydłużyć czas gojenia się rany. A co gorsze, powodować nowe stany zapalne.

Post udostępniony przez @cloudincoffee

#5 Owoce cytrusowe mogą wywoływać migreny.

Jeśli masz do czynienia z bólami głowy lub migrenami o jakiejkolwiek naturze, powinieneś odstawić wszystko, co może je powodować. A owoce cytrusowe, w tym cytryny, należą do tej kategorii. Niektóre badania przez lata odkrywały związek między migrenami i owocami cytrusowymi.

A Ty? Pijesz codziennie przed śniadaniem ciepłą wodę z cytryną?

Jeżeli nie chcesz z niej rezygnować, postaraj się zminimalizować negatywne skutki, które mogą Cię spotkać. A może ich nie masz? Podziel się swoją opinią!

Źródło: thisisinsider.com | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: google.pl google.pl