×

Zaskakujące różnice pomiędzy mleczkiem a wodą kokosową. Mało osób o tym wie

Woda kokosowa a mleko kokosowe – jaka jest między nimi różnica? Otóż woda kokosowa znajduje się w orzechach kokosowych, a mleko kokosowe uzyskuje się poprzez zmieszanie miąższu. Ale to nie wszystko! Jak się okazuje, różnic jest zdecydowanie więcej, ale każda opcja oferuje nam bardzo dużo. Jeżeli uda mi się Ciebie przekonać do tych przysmaków, na dole znajdziesz przepis!

Otóż woda kokosowa perfekcyjnie nawadnia organizm, obniża cholesterol i wysoki poziom cukru we krwi. A mleko kokosowe to idealny zamiennik mleka, zwłaszcza dla osób, które nie mogą spożywać laktozy!

Woda kokosowa a mleko kokosowe – różnice

#1 Woda kokosowa

  • Woda kokosowa to klarowny, wodnisty płyn wewnątrz skorupy kokosa. Rozwija się w małych kokosach, gdy jego miąższ jest bardzo miękki. Gdy kokos dojrzewa, woda powoli zmienia się w miąższ. Woda kokosowa znajduje się głównie w młodych orzechach kokosowych. Woda młodego kokosa jest najbardziej odżywczym napojem, jaki natura zapewniła mieszkańcom tropików, aby zwalczyć śmiertelne upały. 
  • Woda kokosowa doskonale chroni ciało przed uszkodzeniami spowodowanymi wolnymi rodnikami. A to wszystko dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom. DLatego też jej regularne spożywanie może opóźnić proces starzenia się.
  • Woda kokosowa to napój skierowany także do diabetyków, bo potrafi wyregulować poziom cukru we krwi.
  • Dużym atutem wody kokosowej jest jej zapobieganie tworzeniu się kamieni nerkowych.
  • Naukowcy w swoich badaniach udowodnili, że picie wody kokosowej pomaga obniżyć cholesterol i trójglicerydy.
  • To jednak nie wszystko, czego możemy spodziewać się po tym cudownym płynie. Woda kokosowa jest doskonałym źródłem potasu, a więc będzie idealna dla osób z nadciśnieniem.

#2 Mleko kokosowe

  • Mleko kokosowe jest słodkim i białym miąższem dojrzałego kokosa. W przeciwieństwie do wody kokosowej, nie powstaje naturalnie, ale powstaje albo przez zmiażdżenie miąższu kokosowego, tworząc odpowiednio gęste mleko kokosowe.
  • Mleko kokosowe ma silne działanie przeciwbakteryjne, a także przeciwgrzybiczne.
  • Mleko kokosowe chroni organizm człowieka przed ciężkimi stanami zapalnymi, ponieważ zawiera w sobie przeciwutleniacze i kwas laurynowy.
  • Mleko kokosowe pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ zawiera trójglicerydy, które dodają dużo energii i są łatwo trawione przez organizm.

Woda kokosowa a mleko kokosowe – przepis

Jeżeli chcesz cieszyć się w 100% z naturalnego mleka kokosowego i nie zadowala Cię kupna wersja tego smakołyku, możesz przygotować go samodzielnie!

Jedyne czego będziesz potrzebował to 4 szklanki wody i 2 szklanki świeżo rozdrobnionego kokosa.

Następnie podgrzej wodę, ale pamiętaj, by nie była ona wrząca. Kawałki kokosa, a dokładnie jego miąższu zmiksuj w blenderze dolewając wodę, aż osiągnie kremową konsystencje. Następnie przecedź mleko prze durszlak i ciesz się smakiem swojego mleka kokosowego, które nie zawiera konserwantów!

Woda kokosowa a mleko kokosowe

Która z tych dwóch przysmaków jest Twoim numerem jeden? A może przekonasz się do obu? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!

Źródła: www.curejoy.com