×

Woda brzozowa uratuje Twoje włosy i skórę twarzy. Dostaniesz ją za niespełna 10 złotych

Woda. Bez niej nie istniałoby życie. Wystarczy spojrzeć na fakt, że u dorosłego człowieka stanowi około 60% masy ciała. Dzisiaj jednak nie o zwykłej wodzie, a wodzie, która może oszczędzić nam wydatków na kupno kosmetyków i wizytach u kosmetyczek. Co więcej, wodę brzozową, o której mowa, możesz kupić już za niecałe 10 złotych. Co w niej takiego niezwykłego i jak może nam pomóc?

Woda brzozowa – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, woda brzozowa musi mieć coś wspólnego z brzozą i tak też w rzeczywistości jest. Wiosną, kiedy miejsce ma wzmożony transport substancji odżywczych z korzeni, z pnia brzozy pozyskuje się sok. Dziennie z jednego drzewa można go pozyskać około 1,5 litra. Sok w takiej postaci można spożywać przez 3-4 dni. Później staje się kwaśny, przez co traci znaczną część wartościowych dla nas składników odżywczych. Aby temu zapobiec, rozcieńcza się go z alkoholem, który konserwuje właściwości soku. Powstały roztwór to wspomniana wcześniej woda brzozowa.

Wody brzozowej w przeciwieństwie do „zwykłej” wody w żadnym wypadku nie powinniśmy pić. Ze względu na alkohol etylowy stanowi ona truciznę w czystej postaci. 

Wyjątkowe właściwości wody brzozowej mogą zaskoczyć niejedną osobę

Woda brzozowa to istna bomba zdrowotna pełna wartościowych substancji. Zaliczamy do nich m.in. witaminy i minerały, aminokwasy, fitosterole, flawonoidy, garbniki, kwas salicylowy czy olejki eteryczne. Zważywszy na skład wody brzozowej śmiało możemy więc powiedzieć, że jest to „produkt”, który może, a wręcz musi mieć pozytywny wpływ na kondycję skóry i włosów. Sęk w tym, że współcześnie wiele osób zapomniało o jego właściwościach, stąd też warto o nich przypomnieć.

Wpływ wody brzozowej na włosy

Zaleca się stosowanie wody brzozowej na włosy 3-4 razy w tygodniu. Najlepiej sprawdza się nacieranie skóry głowy i włosów brzozową. Odżywisz w ten sposób skórę głowy, poprawisz ukrwienie i wspomożesz działanie odżywki. Możesz to robić tuż po umyciu (nie trzeba jej spłukiwać) lub też dzień przed umyciem włosów. Pierwsze efekty powinny być widoczne  już po miesiącu stosowania. Włosy staną się mocniejsze, zdrowsze, gęstsze i bardziej błyszczące.

Wpływ wody brzozowej na twarz

Woda brzozowa sprawdzi się świetnie w przypadku różnego rodzaju przebarwień na twarzy. Przebarwień, z którymi walczy wiele osób. W tym celu należy używać wody brzozowej jako tonik, który pozwoli pozbyć się nadmiernego wydzielania łoju skórnego i rozjaśni skórę. Twoje twarz rozpromienieje na nowo. Co więcej, woda brzozowa stosowana na twarz może pomóc nawet w pozbyciu się niechcianych przez niektóre osoby piegów.

Czy właściwości wody brzozowej przekonały Cię do siebie? Jeśli tak to nie pozostaje nic innego, jak jej przetestowanie tym bardziej, że można ją nabyć za niecałe 10 złotych niemal w każdej aptece, sklepie zielarskim czy drogerii.

Źródła: www.ofeminin.pl

Może Cię zainteresować