Kategorie Zdrowie

Koncerny farmaceutyczne wymyślają choroby, by sprzedawać lekarstwa. Wciąż się nabieramy

Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku z coraz większym stresem i wszelkiego rodzaju dolegliwościami, które nabyliśmy poprzez wykonywane zawody…

via GIPHY

Nic więc dziwnego, że jesteśmy podatni na suplementy i lekarstwa, które obiecują nam pełne zdrowie w trudnych warunkach

Smog, stres, zła dieta, odporność… Mogłabym wymieniać bez końca. Każdy z nas chce zachować zdrowie i dobry wygląd jak najdłużej, a to doskonale wykorzystują koncerny farmaceutyczne.

Naiwność połączona z chęcią dbania o zdrowie prowadzi nas na manowce. I to od bardzo dawna.

Branża farmaceutyczna wmawia nam wiele chorób na które potrzebujemy wielu lekarstw. W większości choroby te są wymyślone!

Jedną z nich jest zakwaszenie organizmu, gromadzenie się wody w organizmie czy problemy z pamięcią. Jako objawy, w reklamach wylicza się często ból głowy, brak koncentracji i zmęczenie. Te objawy pasują prawie do wszystkich. Większość z nas wystraszy także zaniedbane leczenie…

Dlatego pobiegniemy do aptek i kupimy lek, który cudownie nas uleczy

Co więcej, w reklamach produktów zapewniają nas, że nie musimy umawiać się na wizytę z lekarzem. Jedyne co musimy zrobić to przyjść po lek do apteki i leczyć się na własną rękę.

Pewnie nie wiesz, ale wmawianie ludziom chorób miało swój początek w 1879 roku

To wtedy powstał znany płyn do płukania jamy ustnej. Początkowo służył chirurgom jako środek odkażający. W 1895 roku zaczęto polecać go dentystom, jako idealny płyn do jamy ustnej. Ku zdziwieniu producentów, sprzedaż nie była oszałamiająca. I właśnie wtedy znaleziono sposób, by zacząć na nim zarabiać.

Do ludzi została puszczona informacja, że odkryto halitoze, czyli chorobę nieświeżego oddechu

Można było znaleźć na ulicach reklamy, które straszyły Amerykanów przed brakiem możliwości zrobienia kariery czy znalezienia miłości… I jak się pewni domyślacie – reklama zrobiła swoje!

via GIPHY

Jak to czytamy, to wydaje nam się to bardzo śmieszne i naiwne, a dzisiaj działamy dokładnie tak samo. Z tą refleksją Was zostawiam i jeżeli chcecie podzielić się swoimi doświadczeniami o wszelkiego rodzaju lekach z apteki – zostawcie komentarz na Facebooku.

Źródło: wykop.pl | Fotografie: www.giphy.com | Miniatura wpisu: pinterest.com