Kategorie KoronawirusZdrowie

„Tak, tak, tak, szczepmy się!”. Włoscy lekarze śpiewająco zachęcają do szczepień [WIDEO]

Każdy sposób na zachęcenie do szczepień jest dobry. Ważne, aby był skuteczny. Czy pomysł włoskich lekarzy również się taki okaże? Na to pytanie odpowiedzcie sobie już sami 🙂

Włosy lekarze postanowili nagrać szczepionkową wersję hitu „Jingle bells”, która ma na celu zachęcić przeciwników szczepień do zaszczepienia się

„Tak, tak, tak, szczepmy się” – tak w tłumaczeniu na język polski śpiewają włoscy lekarze, eksperci, którzy są znani z wypowiedzi w mediach na temat epidemii koronawirusa. Mowa o trio: Andrea Crisanti, Matteo Bassetti i Fabrizio Pregliasco. Cóż, po tym występie prawdopodobnie nie będą królami włoskiej sceny muzycznej, ale kreatywności i odwagi odmówić im na pewno nie można.

Lekarze nagrali piosenkę siedząc w swoich gabinetach. Utwór ma niesie za sobą bardzo ważne przesłanie. Ma zachęcać do szczepień i zachowania ostrożności w dobie pandemii COVID-19.

O czym dokładnie śpiewają włoscy lekarze do melodii wszystkim znanego utworu „Jingle bells”? W tekście w tłumaczeniu na język polski usłyszymy „jeśli chcesz być spokojny, nie całuj dziadków”, „tak, tak, szczepmy się. Nie będzie już Covidu, jeśli pomożesz nam i ty”, „jeśli chcesz iść do baru, świętować szczęśliwy, musisz przyjąć dawki, by mieć dobre Święta” czy „Jedz ciasto panettone, idź na szczepionkę, chroń siebie i innych”.

„Z trzecią dawką będziesz miał radosne Święta” – przekonują lekarze.

W następnej zwrotce odnoszą się z kolei do nadchodzącego święta Trzech Króli. „Po to, by spadła liczba zakażeń, szczepionkę dostaną też Trzej Królowie”.

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie przekonali 🙂  Nagranie publikujemy poniżej:

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: www.youtube.com