Kategorie Dieta i odchudzanieSuperfoodsZdrowe zakupy

Dlaczego warto jeść mandarynki? Tego owocu nie może zabraknąć w Twoim domu

Jednym święta Bożego Narodzenia kojarzą się ze śniegiem, kolejnym z wigilią i spotkaniem z najbliższymi, karpiem, kolędami czy Nowym Rokiem, a jeszcze innym z… mandarynkami! Mandarynkami, którymi postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej. Czy ulubiony, zimowy owoc ma działanie prozdrowotne i czy warto go jeść? Odpowiadamy!

Mandarynki – co tak naprawdę się w nich kryje?

Słodko-kwaśne mandarynki mają nam do zaoferowania naprawdę wiele. Wspomniane cytrusy są przede wszystkim bogate w witaminy A, C, B6 oraz E, a także takie pierwiastki, jak magnez, sód, potas, żelazo czy wapń.

Freepik

Wpływ mandarynek na organizm człowieka

Warto dodać, że zaledwie 4 mandarynki dzienne zapewnią dzienne zapotrzebowanie na witaminę C, a tym samym stworzą barierę ochronną przed wirusami i przeziębieniem. Dodatkowo witaminy A i C poprawiają kondycję naszej skóry poprzez stymulowanie organizmu do produkcji kolagenu odpowiadającego za jej jędrność i elastyczność.

Mandarynki ze względu na swój słodkawy smak mogą być świetną i zdrowszą alternatywą dla słodyczy – jedna mandarynka liczby mniej niż 40 kcal. Ta informacja to świetna wiadomość dla osób, które dbają o linię, a mimo to czasami dają się skusić na coś słodkiego.
Okazuje się, że nie tylko sama jadalna część owocu może mieć dla nas zbawienne działanie. Skórki mandarynek mają bowiem anty-kancerogenne właściwości. Jak je wykorzystać? Wystarczy zetrzeć je na wiórki i wykorzystać je przy wypiekach lub gotowaniu, dzięki czemu świetnie podkreślą ich smak.

Freepik

To co, idziemy po mandarynki? ?

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: www.freepik.com